10 BİN ÖĞRENCİYE SATRANÇ SETİ ARMAĞAN EDİLDİ

BAŞKAN FADILOĞLU: “SEVEREK SATRANÇ ÖĞRENİYORLAR”

Şehitkamil Belediyesi, ‘Hamleni Yap’ projesiyle Şehitkamil ilçesindeki anaokullarda öğrenim gören 10 bine yakın öğrenciye satranç seti armağan etti. Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, 2015 yılında başlatılan proje kapsamında bugüne kadar toplam 55 bin 500 adet satranç seti armağan edildiğini söyledi.

 

Şehitkamil’de 2021 yılının ‘satranç yılı’ ilan edilmesinin ardından kurumlar arası iş birliği protokolü ile kapsamı genişletilen proje kapsamında 2020-2021 eğitim-öğretim yılının 2. döneminin başlamasının hemen ardından 10 bine yakın anaokulu öğrencisine satranç eğitim seti hediye edildi.

 

Proje kapsamında eğitim çalışmalarının yürütüleceği okullardan Gülseren Api Cumhuriyet Anaokulu ve 80. Yıl Anaokulunu ziyaret eden Şehitkamil Kaymakamı Ömer Kalaylı, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ile Şehitkamil İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yağcı, anaokulu öğrenci ve öğretmenleriyle satranç branşı özelinde spor faaliyetleriyle ilgili koyu bir sohbet gerçekleştirdiler.

 

ÖĞRENCİLERİMİZİN ZİHİNSEL GELİŞİMİNE BÜYÜK KATKI SUNACAK

‘Hamleni Yap’ projesi kapsamında anaokullarda gerçekleştirilen ziyaretlerin ardından değerlendirmede bulunan Şehitkamil Kaymakamı Ömer Kalaylı, projenin çocukların zihinsel gelişimine büyük katkı sunacağını kaydetti. Kaymakam Kalaylı, “Gelişim çağında olan çocuklarımızın zihinsel gelişimine katkı sunan satranç branşının tabana yayılması adına ‘Hamleni Yap' projesiyle ilçemiz genelindeki anaokullarda öğrenim gören öğrencilerimize satranç seti armağan eden Şehitkamil Belediyemizi tebrik ediyorum. Proje faaliyetleri satranç branşına olan ilginin artması adına önemli katkılar sunacaktır.  Proje faaliyetlerine katılacak tüm öğretmen ve öğrencilerimize başarılar diliyorum” diye konuştu.

 

SPORTİF FAALİYETLERE KATILIMLARINI ARTIRMAYA GAYRET EDİYORUZ

Çocukların satranca olan ilgilerini artırmak adına 2015 yılında başlatılan projeyi kurumlar arası iş birliğiyle büyük bir titizlikle yürüttüklerinin altını çizen Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Hamleni Yap projesi kapsamında okullara yapılan ziyaretin ardından yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

 

“Satrancın erken yaşlarda oynanmasını teşvik etmek amacıyla 2015 yılında başlattığımız Hamleni Yap projesinin bu yıl kurumlar arası iş birliği çerçevesinde kapsamını genişlettik. Çocuklarımızın satranca olan ilgilerini artırmak adına uyguladığımız projemiz sayesinde ilçemiz genelindeki anaokullarda öğrenim gören 10 bine yakın öğrencimize satranç seti hediye ettik. Miniklerimizin sosyal ve sportif faaliyetlere katılımlarını artırmaya gayret ediyoruz. Satranç branşı özelinde tüm spor faaliyetlerimizin başarıyla gerçekleştirilmesinde desteklerini esirgemeyen Sayın Kaymakamımıza, Milli Eğitim camiamıza ve federasyonlarımızın il temsilciliklerine çok teşekkür ediyorum.”