15 TEMMUZ 3X3 SOKAK BASKETBOLU ŞAMPİYONASI COŞKUYLA TAMAMLANDI

15 TEMMUZ KAHRAMANLARINI UNUTMADIK UNUTTURMAYACAĞIZ

Şehitkamil Belediyesi, Gaziantep M1 Alışveriş Merkezi ve Türkiye Basketbol Federasyonu Gaziantep İl Temsilciliğinin işbirliği içerisinde düzenlediği 3x3 Sokak Basketbolu Turnuvasında gençlerin heyecanını paylaşan ve ödül töreni esnasında şampiyonlara başarı belgeleri, madalyaları ve armağanlarını takdim eden Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, ödül töreni esnasında yaptığı konuşmada 15 Temmuz kahramanlarını unutmadıklarını ve hiçbir zaman unutturmayacaklarını ifade etti. Başkan Fadıloğlu, konuşmasında şunları söyledi:

 

“Eğer bugün burada bu etkinlikleri huzur içerisinde gerçekleştirebiliyorsak bunu aziz şehitlerimize ve kahraman gazilerimize borçluyuz. 15 Temmuz gecesi yaşanan kahramanlıkları unutmadık,  unutturmayacağız. Şehitlerimize layık bireyler olarak vatanımıza, bu topraklara birlik ve beraberlik içerisinde sahip çıkacak ve hainlere hiçbir zaman fırsat vermeyeceğiz. Bu organizasyonun düzenlenmesinde büyük katkı ve destekleri olan başta Gaziantep M1 Alışveriş Merkezine, Türkiye Basketbol Federasyonu Gaziantep İl Temsilciliğimize, değerli antrenör ve hakemlerimize çok teşekkür ediyorum. 3x3 Sokak Basketbolu Turnuvasını geleneksel hale getirdik. Elimizden geldiği kadar bu ve buna benzer organizasyonların sayılarını arttırmaya çalışıyoruz. Gönül ister ki her mahallede bu tip etkinlikleri gerçekleştirebilelim. Bugün gençlerimize bir müjdemiz var. Çok kısa bir zamanda ilçemize basketbolcularımızı ağırlayabileceğimiz yeni bir tesis kazandırıyoruz. Ülkemizin kaynaklarını daha verimli hale getirebilmek ve daha yaşanabilir bir Gaziantep için ekip arkadaşlarımızla birlikte gece gündüz demeden çalışıyoruz. Turnuvaya katılan tüm sporcularımızı kutluyor bundan sonraki spor yaşamlarında başarılar diliyorum.”

 

SPORCULARIMIZ ADINA MUTLU VE GURURLUYUM

Türkiye Basketbol Federasyonu Gaziantep İl Temsilcisi Güven Alkoçak, 15 Temmuz Şehitleri anısına düzenlenen 3x3 Sokak Basketbolu Turnuvası ile ilgili yaptığı değerlendirmede, katılımcı sporcular adına mutlu ve gururlu olduğunu söyledi. Alkoçak, “Basketbolcularımız, bugün ödül için değil, vefa için oynadılar.  Hepsi ile ayrı ayı gurur duyuyorum.  Basketbol branşı adına çok mutluyum. Belediyelerimiz, alışveriş merkezlerimiz düzenledikleri organizasyonlarla branşımıza büyük bir değer katıyorlar. Düzenlenen bu anlamlı organizasyona verdikleri büyük desteklerden dolayı Şehitkamil Belediyesi ve M1 AVM’ye teşekkürlerimi sunarım” ifadelerini kullandı.