175 ESER, SANATSEVERLERİN BEĞENİSİNE SUNULDU

SERGİNİN AÇILIŞINI, BAŞKAN FADILOĞLU YAPTI

Şehitkamil Sanat Merkezi’ndeki Şehitkamil Sanat Akademisi’nde eğitim gören kursiyerler tarafından hazırlanan 175 eser, yapılan açılışla sanatseverlerin ilgisine sunuldu. Serginin açılını gerçekleştiren Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, “Şehitkamil Belediyesi olarak eğitimin her kademesine destek olmaya; sanatsal, sportif ve kültürel etkinliklere katılanların her zaman yanında olmaya gayret gösteriyoruz” dedi.

 

Şehitkamil Sanat Merkezi içerisinde yer alan Sanat Galerisi’ndeki serginin açılışına; Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Berk, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Şehitkamil Belediye Başkan Yardımcıları Ceyda Gürsel ile Serkan Özatıcı, Şehitkamil Halk Eğitim Merkezi Müdürü İbrahim Halil Berk, AK Parti Şehitkamil İlçe Başkanı Mehmet Yılmaz, Şehitkamil Meclis Üyeleri, öğretmenler, kursiyerler ve çok sayıda davetli katıldı.

 

Şehitkamil Sanat Merkezi’nde açılan Şehitkamil Sanat Akademisi'nde 6 ay süresince temel resim, karakalem ve yağlı boya branşlarında eğitim gören 225 kursiyerin tuval üzerine yağlı boya, tuval üzerine akrilik boya, karakalem, mandala, kum tekniğiyle hazırladığı 175 eserden oluşan ‘Dönem Sonu Resim Sergisi’, 18 Haziran Cumartesi gününe kadar açık kalacak.

 

7’DEN 77’YE HERKESE KAPIMIZ AÇIK

Serginin açılışında konuşan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, şu ifadeleri kullandı:

 

“Şehitkamil Belediyesi olarak eğitimin her kademesine destek olmaya; sanatsal, sportif ve kültürel etkinliklere katılanların her zaman yanında olmaya gayret gösteriyoruz. İçerisinde bulunduğumuz bu mekanın da inşası noktasında hep şuna önem verdik. Gaziantep ekonomide, imalatta, ihracatta ön planda bir şehir. Ama yıllardır hep çalışmayla vakit geçirdiğimiz için sanatsal etkinliklere çok fazla zaman ayıramamıştık. Biz bu sanat merkezini yaparken, özellikle bir yandan görsel sanatlara yönelik olarak bir yandan da işitsel sanatlara yönelik olarak etkinlikler yapmak istedik. Gaziantep gerçekten musikişinas bir memleket ve bu memlekette 8’in üzerinde musiki cemiyeti var. Geçmiş dönemlerde de özellikle ikindi sazlarıyla meşhur olan bu şehirde bu geleneğin devam edebilmesi adına burada mevcut cemiyetlerimize imkan sunuyoruz. Sağ olsun onlar da burada faaliyetlerini devam ettiriyorlar. Yine bu sanat galerisini yaparken de özellikle sanat merkezinde eğitim alan hemşerilerimizin buradaki eserlerini sergilemek istiyorduk. O da bizim için çok önemli. Tabii profesyonel sergiler burada yapılıyor ama en önemlisi bizim kursiyerlerimizin yapmış olduğu eserleri burada sergilemek ve burada bir başka şey daha var, 7’den 77’ye diyebileceğimiz şekilde en alt yaş grubundan en üst yaş grubuna kadar herkese kapımız açık ve bugün de bu eserleri hep birlikte izleyeceğiz. Ben emeği geçen tüm kursiyerlerimize ve hocalarımıza teşekkür ediyorum. En büyük teşekkürüm de her zaman bize desteklerini veren hem Milli Eğitim Müdürlüğümüze ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüze. İnşallah buradaki bu sanatsal faaliyetleri arttırarak ihracatta geldiğimiz noktada sanatsal faaliyetleri de o noktaya taşımış olacağız.”