![](http://cdn.sehitkamil.bel.tr/assets/images/sehitkamil-logo-buyuk.jpg)
1+1 ŞİRİN EVLER SAHİPLERİNİ BEKLİYOR
Modern 1+1’ler
Şehitkamil Belediyesi tarafından Şirinevler mahallesinde, dar gelirli aileler için yaptırılan 196 adet konutun satışını yapıyor. 58 metrekare alana sahip olan 1+1 sosyal konutları fark yaratacak ince detaylar üzerinde durularak; vatandaşlara düşük bütçeli ancak yüksek verimli evler sunulması hedeflenmiştir. El beceri kursları, Anne ve Çocuk Merkezleri, Bay-Bayan Taziye Evi, Kreş Sağlık Ocağı’ndan oluşan sosyal donatılı evlerden satın almak isteyen vatandaşlarımız, 24 Ekim Pazartesi günü itibariyle Şehitkamil Belediyesine başvurabilirler.
Daire Satışlarında Öncelik Tanınacaklar…
30.220 TL’den satışı yapılacak olan dairelerin satışlarının özel durumları olanlar ile genel şartları uyan vatandaşlarımız bu evlerden yararlanabilecekler. Genel şartları ev sahibi olmasına uygun ise öncelik özel durumları olan vatandaşlarımız yararlanabilecekler. Genel şartlar nelerdir? Dar gelirli olması, başvuru sahibinin eşinin veya onsekiz yaşından küçük çocuklarının Şehitkamil İlçesi sınırları içerisinde gayrimenkulü bulunmaması, en az bir yıldır Şehitkamil ilçe sınırları içerisinde ikamet ediyor olması gerekmektedir. Özel durumları olanlar ise; “Dul, yetim veya evde yatalak hasta bulunması, aile bireylerinin gelir getiren bir işte çalışıp çalışmaması, aile bireylerinin sahip olduğu araç ve diğer varlıklar, gazi, şehit eşi ve çocukları ile benzer özel durumları olanlara, öncelik tanınacaktır.”
Daire satışlarında aranacak genel şartlar hakkında daha detaylı bilgi almak için, 444 24 02 telefonunu arayarak veya www.sehitkamil.bel.tr web adresine girebilirsiniz.
Haberler
BAŞKAN YILMAZ’DAN YKS ÖĞRENCİLERİNE DANIŞMANLIK DESTEĞİ
BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN AŞURE VE DONDURMA İKRAMI
BAŞKAN YILMAZ’DAN KUZEYŞEHİR’E YARDIM SEFERBERLİĞİ
ŞEHİTKAMİL’DE 10 TON KURUYEMİŞ İMHA EDİLDİ
ŞEHİTKAMİL BELEDİYESİNDEN AŞURE İKRAMI
BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN ÇARPICI AÇIKLAMALAR
KÖY TURNUVALARI, BÜYÜK HEYECANLA DEVAM EDİYOR
ŞEHİTKAMİL’DE, SOKAK HAYVANLARI İÇİN YOĞUN KATILIMLI PROTESTO
DONDURMA KARAVANI, ÇIKSORUT VE YEŞİLOVA’DAKİ ÇOCUKLARA MUTLULUK GÖTÜRDÜ
DENİZ KAMPI, ÖĞRENCİLERE UNUTULMAZ BİR GÜN YAŞATIYOR