23 NİSAN SPOR ŞENLİKLERİNİN STARTI VERİLDİ
Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 99. yıldönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama etkinlikleri çerçevesinde Şehitkamil Belediyesi tarafından düzenlenecek olan Geleneksel Spor Şenlikleri, 7. Geleneksel Basketbol Minikleri Şenliği ile başladı. Basketbol branşının yanı sıra satranç, cimnastik ve geleneksel çocuk oyunları branşlarında nisan ayının sonuna kadar sürmesi planlanan organizasyonlara binlerce sporcu öğrenci katılacak.
ÖĞRENCİLERİMİZ SPORTİF VE KÜLTÜREL ETKİNLİKLERDE MORAL DEPOLUYOR
Her yıl geleneksel olarak düzenlenen 23 Nisan Spor Şenlikleri’nin minik öğrenciler için önemli bir moral ve motivasyon ortamı sağladığını ifade eden Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, nisan ayı boyunca farklı branşlarda gerçekleştirilecek etkinlikler ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:
“Her yıl geleneksel olarak düzenlediğimiz spor şenliklerinde minik öğrencilerimiz, bir yandan spor yaparak yoğun okul ve ders maratonu sonrasında deşarj oluyorlar bir yanda da farklı okullarda eğitim gören arkadaşlarıyla kaynaşma ve tanışma fırsatı elde ediyorlar. Farklı branşlarda düzenlenen spor organizasyonlarının en önemli amaçları arasında öğrencilerimizin milli bayramımızın değerini ve önemini en iyi şekilde anlamaları da yer alıyor. Yıl boyunca çocuklarımıza spor yapmayı özendirmek adına çok sayıda etkinlik gerçekleştiriyoruz. Bu yıl Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 99. yıldönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama etkinlikleri çerçevesinde 7. Geleneksel Basketbol Minikleri Şenliği’ni, 40. Geleneksel 23 Nisan Satranç Turnuvası’nı ve 3. Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği’ni düzenleyeceğiz. Organizasyonlara katılacak olan tüm sporcularımıza, antrenör, öğretmen ve hakemlerimize başarılar diliyorum. Geleneksel spor şenliklerinin düzenlenmesinde başta Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz olmak üzere emeği geçen ve geçecek tüm paydaş kurumlarımıza teşekkür ediyorum.”
Haberler
- BAŞKAN YILMAZ’DAN YKS ÖĞRENCİLERİNE DANIŞMANLIK DESTEĞİ
- BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN AŞURE VE DONDURMA İKRAMI
- BAŞKAN YILMAZ’DAN KUZEYŞEHİR’E YARDIM SEFERBERLİĞİ
- ŞEHİTKAMİL’DE 10 TON KURUYEMİŞ İMHA EDİLDİ
- ŞEHİTKAMİL BELEDİYESİNDEN AŞURE İKRAMI
- BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN ÇARPICI AÇIKLAMALAR
- KÖY TURNUVALARI, BÜYÜK HEYECANLA DEVAM EDİYOR
- ŞEHİTKAMİL’DE, SOKAK HAYVANLARI İÇİN YOĞUN KATILIMLI PROTESTO
- DONDURMA KARAVANI, ÇIKSORUT VE YEŞİLOVA’DAKİ ÇOCUKLARA MUTLULUK GÖTÜRDÜ
- DENİZ KAMPI, ÖĞRENCİLERE UNUTULMAZ BİR GÜN YAŞATIYOR