![](http://cdn.sehitkamil.bel.tr/assets/images/sehitkamil-logo-buyuk.jpg)
'HAMLENİ YAP' PROJESİ YÜZLERCE ÖĞRENCİYİ SATRANÇLA BULUŞTURDU
HER YIL 400’ÜN ÜZERİNDE MİNİK SPORCU SATRANÇLA TANIŞIYOR
Şehitkamil Belediyesi ve Türkiye Satranç Federasyonu işbirliğiyle yürütülen “Hamleni Yap” projesi ile her yıl 6-10 yaş aralığında 400’ün üzerinde minik öğrenciyi lisanslamak suretiyle satranç branşıyla tanıştırdıklarını ifade eden Başkan Rıdvan Fadıloğlu, Şehitkamil Belediyesi Sürekli Satranç Eğitim Merkezi’ne gerçekleştirdiği ziyaretin ardından yaptığı değerlendirmede şunları söyledi:
“Sürekli Satranç Eğitim Merkezi’nde her yıl 4 ay boyunca devam eden 3 farklı grupta 6-10 yaş aralığında 450 minik öğrencimizi misafir ediyoruz. Farklı yaş gruplarında ve farklı seviyelerdeki sporcularımızın katılımıyla gerçekleştirilen branşa özgü çalışmaların yanı sıra Türkiye Satranç Federasyonu işbirliğiyle yürüttüğümüz “Hamleni Yap” projesi ile çocuklarımızın daha küçük yaşlarda satranç sporuyla tanışmalarına olanak sağlıyoruz. Katılımcı öğrencilerimizin zeka ve sosyal gelişimlerini birçok farklı açıdan olumlu yönde etkileyen satranç sporunun evlerde, okullarda, iş yerlerinde de oynanabilmesi ve bu sayede daha geniş kitlelere hitap edebilmesi adına elimizde imkanlar çerçevesinde öğrencilerimize oyun kuralları kitapçığı içeren özel satranç takımları armağan ediyor ve sporcularımızdan velilerini de bu özel branşla tanıştırmalarını istiyoruz. Satranç sporu çocuklarımıza, sabır etmeyi, olaylara geniş bir çerçeveden bakmayı, strateji belirlemeyi ve buna benzer birçok farklı konuda fayda sağlıyor. Bugüne kadar yürüttüğümüz çalışmalar neticesinde binlerce öğrencimizi satranç branşıyla tanıştırdık ve bu tanışmanın ardından Türkiye şampiyonluklarına giden yollarda onlara destek verdik. Bundan sonraki süreçte de değerli eğitmen arkadaşlarımızla bu çalışmaları sürdürmeye devam edeceğiz.”
MİNİKLERDEN BAŞARI SÖZÜ
Şehitkamil Belediyesi Sürekli Satranç Eğitim Merkezi’nde, Başkan Rıdvan Fadıloğlu ile buluşan minik sporcular, satranç takımı armağanlarından dolayı teşekkürlerini ifade ettiler. Bundan sonraki süreçte daha sıkı çalışacaklarını ifade eden minik satranç severler, ilerleyen yıllarda katılacakları ulusal şampiyonalarda Gaziantep’i başarıyla temsil edeceklerinin sözünü verdiler.
Haberler
BAŞKAN YILMAZ’DAN YKS ÖĞRENCİLERİNE DANIŞMANLIK DESTEĞİ
BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN AŞURE VE DONDURMA İKRAMI
BAŞKAN YILMAZ’DAN KUZEYŞEHİR’E YARDIM SEFERBERLİĞİ
ŞEHİTKAMİL’DE 10 TON KURUYEMİŞ İMHA EDİLDİ
ŞEHİTKAMİL BELEDİYESİNDEN AŞURE İKRAMI
BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN ÇARPICI AÇIKLAMALAR
KÖY TURNUVALARI, BÜYÜK HEYECANLA DEVAM EDİYOR
ŞEHİTKAMİL’DE, SOKAK HAYVANLARI İÇİN YOĞUN KATILIMLI PROTESTO
DONDURMA KARAVANI, ÇIKSORUT VE YEŞİLOVA’DAKİ ÇOCUKLARA MUTLULUK GÖTÜRDÜ
DENİZ KAMPI, ÖĞRENCİLERE UNUTULMAZ BİR GÜN YAŞATIYOR