AKLIN YOLU BİR OLDU

ÇOCUKLARIMIZIN DAHA YARATICI VE ÜRETKEN OLMALARINI SAĞLIYORUZ
Geleneksel turnuvanın açılış hamlesini yapan ve seremoni esnasında katılımcı sporculara ve onları yalnız bırakmayan sporcu velilerine seslenen Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, satranç branşı özelinde spor yoluyla çocukların daha yaratıcı ve üretken olabilmelerini büyük bir işbirliği ile sağladıklarını ifade etti. Başkan Fadıloğlu, şunları söyledi:

“Türkiye Satranç Federasyonu Başkanlığı ve Gaziantep Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile işbirliği içerisinde geleneksel hale getirdiğimiz satranç turnuvalarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama etkinlikleri nedeniyle 37.’sini düzenlenmenin mutluluğu içerisindeyiz. 7-12 yaş Aralığında 600 civarında sporcunun sistem üzerinden kayıt yaptırdığı bu organizasyona katılan tüm sporcu öğrencilerimizi yürekten kutluyorum. Bu tip organizasyonlarda sonuçlardan daha ziyade katılımcı her bir çocuğumuzun, gencimizin sosyal hayatına olumlu yöne etki edecek çıkarımlarla ayrılmalarını arzu ediyoruz. Spor dalları içerisinde satranç branşının zeka gelişimine olan faydalarını saymakla bitiremeyiz. Bu doğrultuda kurumlar arası işbirliği, değerli velilerimizin çok büyük destekleri, antrenörlerimizin çabaları,  hakemlerimizin müsabakalar esnasında eğitici pozisyonunda müsabakaları sevk ve idare etmeleri ile çocuklarımızın daha yaratıcı, üretken, başarılı ve mutlu olmalarını sağlıyoruz. Sağlıklı nesillerin yetişebilmesi adına yapılması gereken işlerde aklın yolu birdir. Sağlıklı nesillerin yetişebilmesi; çocukların ve gençlerin sosyal, kültürel, sportif faaliyetlere katılım oranını arttırmaktan geçiyor. Turnuvanın düzenlenmesinde emeği geçen herkese yürekten teşekkür ediyorum.”

SPORCULARIMIZIN HANGİ SEVİYEDE OLDUKLARINI GÖZLEMLİYORUZ
Türkiye Satranç Federasyonu Gaziantep İl Temsilcisi Serkan Yüksek, düzenlenen turnuvalarla satranç sporuyla tanışan öğrencilerin aldıkları eğitimlerin ardından hangi seviyede olduklarını istatistiklerle gözlemleyebildiklerini ifade etti. İl Temsilcisi Yüksek, “Şehitkamil Belediyemizle işbirliği içerisinde geleneksel turnuvalar zincirine yeni halka daha eklemiş olmanın mutluluğu içerisindeyiz. Bu büyük işbirliği ile Gaziantep’te her sporcumuz kendisini geliştirme mevcut seviyesini istatistiklerle görebilme fırsatı elde ediyor. Bizler ve sporcularımızın değerli antrenörleri de onları daha iyi şekilde yönlendirebilecek doneler elde ediyoruz. Her faaliyetimizde olduğu gibi bu organizasyonda da sabırla bizlere destek veren değerli anne ve babalara Türkiye Satranç Federasyonu adına teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.