BERAAT KANDİLİ, İNSANLIĞA HUZUR VE MUTLULUK GETİRSİN

Sayfayı Dinlemek İçin Lütfen Play Butonuna Basın


Başkan Fadıloğlu, Berat Kandili’nin Müslümanların, sınırsız af ve merhamet sahibi olan Yüce Allah’a sığınarak günahlardan arındıkları, ilahî lütuf ve bereketlere eriştikleri müstesna zaman dilimlerinden birisi olduğunu söyledi.

Müminler için bu gecenin hem af, mağfiret ve ilahî rahmete kavuşma vesilesi, hem de birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularını en yoğun bir şekilde yaşadıkları bir fırsat olduğunu belirterek, “Bu gecede kırgınlıklara son verilir, gönüller alınır, fakir fukara hatırlanır. Bu gece ana baba ve akrabaların kandilleri tebrik edilmeli, hayır duaları alınmalıdır. Unutmayalım ki, paylaşılmayan sevinç ve mutlulukların insan için fazla bir anlamı yoktur. Sevinç ve mutluluklar paylaşıldıkça artar, kederler de paylaşıldıkça hafifler” dedi.

Fadıloğlu, Berat Gecesi’nin iç gözlemin yapılmasına fırsatlar sunması bakımından büyük önem arz ettiğine değinerek, “Bu duygu ve düşüncelerle, tüm vatandaşlarımızın Berat Kandili’ni kutluyor, insanlığın barış, huzur ve saadetine vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum” şeklinde konuştu.