'ONA YOLCULUK' KONULU PROGRAMA YOĞUN İLGİ

MUCİZELER VE GÜZELLİKLER İLE DOLU BİR PEYGAMBER

 

Kur’an tilaveti ve duaların okunmasıyla başlayan programda çocuklar tarafından seslendirilen ilahi ve şiirler kalpleri yumuşattı. Yoğun kalabalığın sabırsızlıkla beklediği İlahiyatçı Yazar Doç. Dr. Mustafa Karataş, çocukların performansının ardından alkışlar eşliğinde sahneye çıktı. ‘Ona Yolculuk’ konulu programda Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (s.a.v), hayatından bazı kesitler anlatan Mustafa Karataş, vatandaşları bilgilendirdi. Peygamber Efendimiz’in (s.a.v), güler yüzlülüğünden, hoş sohbetinden, mucizelerinden ve güzelliğinden bahseden Karataş, kurtuluşa ermek isteyen herkesin Peygamber Efendimiz’i (s.a.v) örnek alarak sünnetine uymasını tavsiye etti. Salona sığmayarak diğer salonlarda projeksiyon aracılığıyla Mustafa Karataş’ı izleyen vatandaşlar da verilen önemli ve değerli bilgileri can kulağıyla dinleyerek not tuttular.

 

“BUNDAN SONRAKİ SÜREÇTE DE BU TÜR PROGRAMLARI DÜZENLEYECEĞİZ”

 

Yaklaşık iki saat süren program sonunda alkış yağmuruna tutulan Mustafa Karataş’a çiçek takdim eden Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, “Doç. Dr. Mustafa Karataş hocamıza huzurlarınızda çok teşekkür ediyorum. Hocamızın Peygamber Efendimiz (s.a.v) hakkında verdiği bilgiler gerçekten çok değerli. Bizleri dini konularda aydınlatan ve doğru bilgiler vererek ruhumuzu besleyen hocamızdan Allah razı olsun. Amacımız siz değerli vatandaşlarımızı yararlı programlarla buluşturmak ve bilmediklerinizi burada öğrenmenizi sağlamaktır. Bu sebeple dini programları da çok önemsiyoruz. Bundan sonrada inşallah böyle güzel programlarla sizleri buluşturmaya devam edeceğiz” dedi.

 

“ÇOK ANLAMLI BİR PROGRAM OLDU”

 

Şehitkamil Belediyesi tarafından düzenlenen İlahiyatçı yazar Doç. Dr. Mustafa Karataş ile ‘Hz. Muhammed’e (s.a.v) Ona Yolculuk’ konulu programdan duydukları memnuniyeti dile getiren vatandaşlar ise, “Mustafa Karataş hocamızı dinlemek için geldik. Hocamız gerçekten Peygamber Efendimiz (s.a.v) hakkında çok önemli bilgiler verdi. Onu can kulağıyla dinleyerek bu önemli bilgileri not ettik. Bizlerde Efendimiz’in (s.a.v) sünnetine uymaya çalışıyoruz. Ancak bugünde aldığımız bilgiler doğrultusunda bazı konularda daha dikkatli olacağız. Böyle güzel ve yararlı programı düzenleyen Şehitkamil Belediye Başkanımız Rıdvan Fadıloğlu’na ve Bülbülzade Vakfı’na teşekkür ediyoruz” diye konuştular.