AİLECE ÖDÜLÜ HAK ETTİLER

TRİBÜNLERDEN BÜYÜK GÜÇ ALDIK

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle düzenlenen 37. Geleneksel Satranç Turnuvası ödül töreninde şampiyonlara ve katılımcı sporcu velilerine seslenen Şehitkamil Belediye Başkan Yardımcısı Hayri Özkeçeci, turnuvanın düzenlendiği 2 gün boyunca tribünlerden büyük destek aldıklarını ifade etti. Başkan Yardımcısı Özkeçeci, şunları söyledi:

 

“23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama etkinlikleri çerçevesinde birçok farklı dalda düzenlendiğimiz spor organizasyonlarında çocuk yaştaki binlerce sporcumuzu tesislerimizde misafir etmenin, bayram coşkusunu ve sevincini çocuklarımızla birlikte yaşamanın mutluluğu içerisindeyiz.  Bu organizasyonlar içerisinde yıllardır ara vermeden büyük bir titizlikle gerçekleştirdiğimiz satranç turnuvası, 12 farklı kategoride 600 civarında sporcu öğrencimizin katılımıyla gerçekleştirildi. Büyük bir birlik ve beraberlik tablosunun çizildiği açılış seremonisinde ortak hamleyle başlayan organizasyon, 2 gün boyunca bir birinden iddialı maçlara sahne oldu. Maçlar esnasında sporcu velilerimizin şampiyonlara olan desteği ve ilgisi gerçekten büyük bir takdiri ve alkışı hak etti. Tribünlerden aldığımız büyük güçle turnuvamızı çok daha moralli ve mutlu tamamladık. Bu nedenle tüm değerli velilerimize ve katılımcı sporcu öğrencilerimize teşekkür ediyorum. Bundan sonraki süreçte de Milli Eğitim camiamızın, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüzün, Türkiye Satranç Federasyonu Başkanlığımızın büyük destekleriyle geleneksel turnuva zincirini devam ettireceğiz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

 

BİZ BÜYÜK BİR AİLEYİZ

Organizasyonun ödül törenin ardından değerlendirmelerde bulunan Türkiye Satranç Federasyonu Gaziantep İl Temsilcisi Serkan Yüksek, “Gaziantep’te satranç sporuyla ilgilenen çok önemli bir kitle var. Değerli kulüp yöneticilerimiz, antrenörlerimiz ve hakemlerimizle her yaştaki satranç sever sporcularımızla ve onları hiç yalnız bırakmayan çok değerli velilerimizle büyük bir aileyiz. Bu ailenin büyümesinde en büyük destekçimiz Şehitkamil Belediye Başkanlığımız. Her zaman ifade ettiğimiz organizasyonların daha nitelikli şartlarda icra edilebilmesi, geniş kitlelere duyurulması ve eğitim faaliyetlerinden verimli sonuçlar elde edilebilmesi adına paydaş kurum ve kuruluşların desteği ve ilgisi çok önemli. Bu bağlamda Şehitkamil Belediye Başkanımız Sayın Rıdvan Fadıloğlu’nun nezdinde tüm çalışma arkadaşlarına teşekkür ediyorum. Bir organizasyonu 37 kez tekrarlamak büyük bir profesyonelliği gerektirir. İnşallah ilerleyen dönemde de bu organizasyonların, eğitim faaliyetlerinin, şenliklerin sayılarını arttırır ve satranç branşında Gaziantep’i ulusal ve uluslararası mecralarda başarıyla temsil eden sporcular yetiştiririz” ifadelerini kullandı.