ALLEBEN’DE BİRLİK, TÜRKİYE’DE BİR İLK

CUMHURİYETİN 99. YILINDA 99 DAKİKA ARALIKSIZ KULAÇ ATILDI

ORGANİZASYON, GELENEKSEL HALE GETİRİLDİ

Şehitkamil Belediyesi tarafından 2019 yılında, “Alleben’de Birlik, Türkiye’de Bir İlk” sloganıyla başlatılan Cumhuriyet Yüzme Bayrak Yarış’ının bu yıl 4.’sü düzenlendi. Organizasyon kapsamında Cumhuriyetin kuruluşunun 99. yıl dönümüne özel 99 dakika süresince kulaç atıldı.

 

Dayanıklılığın, birlikte hareket edebilmenin, dayanışmanın en güzel örneklerinin verilebilmesi hedefiyle 2019 senesinde, “Alleben’de Birlik, Türkiye’de Bir İlk” sloganıyla startı verilen organizasyon, bu yıl 4. kez yapıldı. Geniş katılım ve büyük bir coşkuyla Alleben 1 Yüzme Havuzunda gerçekleştirilen ‘99 Dakika Durmaksızın Cumhuriyet Yüzme Bayrak Yarışı’ organizasyonuna katılan kişiler; temsil ettiği spor kulübü, takımı, kurumu, kuruluşu, yaş grubu adına dahil olduğu takım içerisinde 99 dakika süren bayrak yarışında kulaç attı. Saat 11.30’da startı verilen yarışma, 12.59’a dek devam etti.

 

Organizasyona; Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Gaziantep Başkonsolosu Fatma Demirel, Gaziantep Vali Yardımcısı Cengiz Karabulut, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe ve her yaş gurubundan 99 yüzme gönüllüsü ve sporcu katıldı.

 

‘99 Dakika Durmaksızın Cumhuriyet Yüzme Bayrak Yarışı’ organizasyonunda birlik ve beraberlik duygusunun en üst seviyede yaşandığını dile getiren Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, cumhurun tüm kesimlerini ortak paydada buluşturmanın heyecan ve gururunu yaşadıklarını söyledi.

 

TÜRKİYE CUMHURİYETİ İLELEBET PAYİDAR OLACAK

Organizasyonda katılımcılara hitap eden Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, şu sözleri kullandı:

 

“Öncelikle bu etkinliğin bu noktaya gelmesinde emek veren tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramınız kutlu olsun. Şehitkamil Belediyesi olarak 10 yıl önce hizmete aldığımız ve şu anda içerisinde bulunduğumuz Alleben1 Yüzme Havuzunda, Allah’a şükür hedeflediğimiz tüm başarılara adım adım ilerliyoruz. İlk defa havuz ile tanışan Kaan Kara kardeşimiz, şu anda dünya şampiyonu. Hedefimiz olimpiyata giden yolda onun daha ileriye gitmesine katkı sağlamak adına destek olmak. Tabii bu bir başına olan bir işlem değil, ben öncelikle ailemizin tüm fertlerine, dedemize, annemize, babamıza, hocalarımıza yürekten teşekkür ediyorum. Birlikte olursak neleri başarabileceğimizi hep birlikte yaşıyoruz. Bizim, akademik başarılara ihtiyacımız var. Ama bunun yanında spora da önem vermemiz gerekiyor. Şehitkamil Belediyesi olarak spor merkezlerimizde ne kadar çocuğumuza ulaşabiliriz, bunun kaygısı içerisindeyiz. Allah’a şükür eğitim sistemi içerisinde okul öncesi eğitiminin de neredeyse zorunlu hale geldiği bir yerde, biz de 4-6 yaş temel cimnastiği zorunlu hale getirmeye gayret gösteriyoruz. Bugün özel bir gün, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 99. yılı etkinlikleri çerçevesinde, 96. yılda başlatmış olduğumuz her kutladığımız yıldaki 99 dakikalık süreçte hiç durmadan yüzeceğiz. Hedefimiz, Cumhuriyetimizin 100. yılında 100 dakika yine durmadan sporcularımız ile yüzmek. Burada asıl vermek istediğimiz mesaj şu; dünya döndüğü müddetçe, Cumhuriyetimiz ilelebet devam edecek ve bizden sonraki gelen nesiller de bu dakikaların üzerine dakikalar koyarak devam ettirecek. Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar olacak.”

 

İLİMİZDE 170 BİNİN ÜZERİNDE LİSANSLI SPORCU BULUNUYOR

Organizasyonda konuşan Gaziantep Vali Yardımcısı Cengiz Karabulut, şu ifadeleri kullandı:

 

“Bugün, tabii içerisinde bulunduğumuz hafta çok anlamlı bir hafta. Cumhuriyetimizin 99. yılını birkaç gün sonra hep birlikte idrak edeceğiz, hep birlikte kutlayacağız. Bu vesileyle ilimizde her alanda, başta yerel yöneticilerimiz olmak üzere bütün kurumlarımız değişik etkinlikler düzenliyorlar. Bu anlamda, ‘Spor Şehri Gaziantep’ projemizin de bir örneğinin burada sergilendiği yüzme yarışı etkinlikleriyle hep birlikteyiz. İlimizde 170 binin üzerinde lisanslı sporcu bulunuyor. Bu gerçekten çok ciddi bir rakam. Gençlerimizin spor, sanat, kültür ile özdeşleşmesi için elimizden gelen bütün gayreti yerel yönetimlerimiz ile birlikte gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Özellikle uluslararası arenada yüzme sporunda çok daha başarılı sonuçlar almayı da hedefliyoruz. Bu vesileyle özelikle sporun ilimizde, ilçelerimizde, gelişmesine katkı sağlayan Şehitkamil Belediye Başkanımıza, diğer Belediye Başkanlarımıza, verdikleri emeklerden dolayı şükranlarımızı sunuyorum. Ben tekrar bu vesileyle bir kez daha 29 Ekim Cumhuriyet Bayramınızı en içten dileklerimle kutluyorum.”