![](http://cdn.sehitkamil.bel.tr/assets/images/haberler/large/1_(10)_172.jpg)
ALLEBEN'NİN KULVARLARINDA DEĞİŞMEZ HEYECAN
YÜZME ALTYAPISI ADINA ÖNEMLİ BİR ORGANİZASYON
Türkiye Yüzme Federasyonu Gaziantep İl Temsilcisi ve Şehitkamil Belediyesi Alleben Yüzme Havuzları Genel Koordinatörü Cengiz Bingül; Şehitkamil Belediyesi, Gaziantep Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü işbirliğiyle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Etkinlikleri çerçevesinde organize edilen Okullar Arası Minikler Kategorisi Yüzme Şampiyonasının Gaziantep’te yüzme branşının altyapısı adına önemli ve değerli bir organizasyon olduğunu ifade etti. Bingül, açıklamasında şunları söyledi:
“23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Etkinlikleri çerçevesinde organize ettiğimiz okullar arası minikler kategorisi yüzme yarışlarına Gaziantep genelinde 56 okul ve 256 sporcu katıldı. Bu yaş grubunda statü gereği bölge yarışmaları olmadığı için daha çok yüzme branşında alt yapıda yürütülen çalışmaları geliştirme ve destek amaçlı yapılan önemli ve değerli bir organizasyon. Müsabık olmayan minik sporcularımız bu şekilde kendi yaş grupları ile eğitim gördüğü okulları temsilen kulvarlarda yerlerini alıyorlar. Yarışmacı lisanslı sporcuların çok büyük bir bölümü Şehitkamil Belediyesi Yüzme Spor Okullarında eğitim gören sporcu öğrencilerimiz. Miniklerin havuzda çizdiği performans, uzandıkları dereceler hepimizi gururlandırıyor. Bu organizasyondan desteklerini esirgemeyen başta Şehitkamil Belediye Başkanlığımıza, Türkiye Yüzme Federasyonu Başkanlığına ve Gaziantep Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne, yarışlara katılım sağlayan okullarımızın değerli idareci ve öğretmenlerine, yüzme sporunun geleceği adına teşekkürü bir borç biliyorum.”
Haberler
BAŞKAN YILMAZ’DAN YKS ÖĞRENCİLERİNE DANIŞMANLIK DESTEĞİ
BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN AŞURE VE DONDURMA İKRAMI
BAŞKAN YILMAZ’DAN KUZEYŞEHİR’E YARDIM SEFERBERLİĞİ
ŞEHİTKAMİL’DE 10 TON KURUYEMİŞ İMHA EDİLDİ
ŞEHİTKAMİL BELEDİYESİNDEN AŞURE İKRAMI
BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN ÇARPICI AÇIKLAMALAR
KÖY TURNUVALARI, BÜYÜK HEYECANLA DEVAM EDİYOR
ŞEHİTKAMİL’DE, SOKAK HAYVANLARI İÇİN YOĞUN KATILIMLI PROTESTO
DONDURMA KARAVANI, ÇIKSORUT VE YEŞİLOVA’DAKİ ÇOCUKLARA MUTLULUK GÖTÜRDÜ
DENİZ KAMPI, ÖĞRENCİLERE UNUTULMAZ BİR GÜN YAŞATIYOR