![](http://cdn.sehitkamil.bel.tr/assets/images/haberler/large/I_GECTI_(3).jpg)
ALLEBEN HAVUZUNDA KURSİYER SAYISI BİN'İ GEÇTİ
Sayfayı Dinlemek İçin Lütfen Play Butonuna Basın
BU HAVUZ SAYESİNDE GAZİANTEP’TE BAŞARILI SPORCULAR YETİŞECEK
Yeni nesil gençlerin çok şanslı olduğunu vurgulayan Gaziantep Ak Parti Milletvekili Nejat Koçer; “ Bizim çocukluğumuzda Alleben haricinde yüzülebilecek bir alternatif mekan yoktu. Bu anlamda birçok kişi bundan mahrum kaldı. Şu an görüyorum ki fiziksel koşulları itibari ile de Dünya çapında bir tesisi Şehitkamil Belediyesi faaliyete geçirmiş. Böyle bir olimpik havuz sayesinde Gaziantep bölgesel olmanın yanı sıra ulusal ve uluslararası spor organizasyonuna rahatlıkla ev sahipliği yapabilir. Ayrıca bu şehir başarılı yüzücüler yetiştirmelidir. Bu anlamda kentimize kazandırılmış bu havuz sporcu yetiştirme adına büyük katkı sağlayacaktır. Başkanımızı spora ve sporcuya verdiği değeri böyle bir projeyle taçlandırdığı için kendisine çok teşekkür ediyorum” dedi.
GAZİANTEP’E ÜÇ HAVUZ KAZANDIRACAĞIZ
Alleben Yüzme Havuzunu en kısa sürede faaliyete geçirme sözü verdiklerini ve bu sözü yerine getirmenin mutluluğu içinde olduklarını dile getiren Başkan Fadıloğlu; “Şu an yaklaşık Bin 76 kursiyerimiz burada eğitim alıyor. Bizim amacımız eğitime ağırlık vererek yüzme sporunu tabana indirebilmek. Bu sayede ileriye dönük başarılı sporcular yetiştirmek. Şu an biz faaliyete başladık ama resmi açılışını ilerleyen günlerde yapacağız. Verdiğimiz üç havuz sözü vardı. Birini faaliyete geçirdik, ikincisi de iki ay sonra Merveşehir mahallesinde faaliyete geçireceğiz. Üçüncü havuz ise önümüzdeki sene faaliyete geçirerek vatandaşlarımıza verdiğimiz sözü yerine getireceğiz. Emeği geçen bakanlarımıza, milletvekillerimize çok teşekkür ediyorum. Onların Ankara’dan bize verdikleri destekle bizler bu projeleri gerçekleştiriyoruz” dedi.
Haberler
BAŞKAN YILMAZ’DAN YKS ÖĞRENCİLERİNE DANIŞMANLIK DESTEĞİ
BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN AŞURE VE DONDURMA İKRAMI
BAŞKAN YILMAZ’DAN KUZEYŞEHİR’E YARDIM SEFERBERLİĞİ
ŞEHİTKAMİL’DE 10 TON KURUYEMİŞ İMHA EDİLDİ
ŞEHİTKAMİL BELEDİYESİNDEN AŞURE İKRAMI
BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN ÇARPICI AÇIKLAMALAR
KÖY TURNUVALARI, BÜYÜK HEYECANLA DEVAM EDİYOR
ŞEHİTKAMİL’DE, SOKAK HAYVANLARI İÇİN YOĞUN KATILIMLI PROTESTO
DONDURMA KARAVANI, ÇIKSORUT VE YEŞİLOVA’DAKİ ÇOCUKLARA MUTLULUK GÖTÜRDÜ
DENİZ KAMPI, ÖĞRENCİLERE UNUTULMAZ BİR GÜN YAŞATIYOR