ALTYAPIDA İSTİKRARLI BAŞARI

Şehitkamil Belediyesi Gazikent Stadyumunda yeşil sahada altyapıya yönelik faaliyetlerini yıl boyu aralıksız olarak sürdüren Şehitkamil Belediyesi Futbol Akademisi, adeta bir sporcu fabrikası gibi çalışma geleneğini yeni sezonda da devam ettirdi. 2017-2018 futbol altyapı sezonunda U13 kategorisinden U19 kategorisine kadar 6 farklı yaş grubunda şampiyonluk mücadelesi verecek olan Şehitkamil Belediye Spor Kulübüne bu güne kadar yüzlerce genç yetenek kazandıran Şehitkamil Belediyesi Futbol Akademisi, yıldız kramponları yeşil-siyahlı kulüp dışında profesyonel spor kulüplerinin altyapılarına önermeyi de ihmal etmiyor. Türkiye Futbol Federasyonu 1. Lig’de ilimizi temsil eden Gazi Şehir Gaziantep Futbol Kulübü altyapısına farklı yaş kategorilerinde 9 sporcu kazandıran Şehitkamil Belediyesi Futbol Akademisi Spor Okulunda eğitim gören genç futbolcular, tempolu çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

 

GENÇ FUTBOLCULARIMIZ ADINA ÇOK MUTLUYUZ

2016-2017 sezonunda farklı kategorilerde elde ettikleri il şampiyonlukları ve Türkiye Şampiyonları derecelerinin ardından yeni sezona profesyonel spor kulüplerinin altyapılarına kazandırdıkları genç futbolcuların transfer haberleriyle başlamanın başarılarını daha da anlamlı bir hale getirdiğini ifade eden Şehitkamil Belediyesi Futbol Akademisi Altyapı Sorumlusu Taner Özaykut, 2017-2018 sezonu ve gerçekleştirilen transferle ilgili yaptığı değerlendirmede şunları söyledi:

 

“2016-2017 sezonunda altyapı takımlarımız, elde ettikleri il şampiyonluklarının ardından Türkiye şampiyonlarının birinci ve ikinci etap müsabakalarında ilimizi başarıyla temsil etti. 2017-2018 altyapı sezonu öncesinde genç kramponlarımız, seçme ve öneri yoluyla profesyonel spor kulüplerimiz tarafından değerlendirmeye tabi tutuldu. Bölgesel Amatör Liginde forma giyecek sporcularımızın dışında Gazi Şehir Gaziantep Futbol Kulübüne de 9 futbolcumuz transfer oldu. U19 Futbol takımımızdan 1999 doğumlu Mehmet Ali Bakar ve Erkan Burak Taşçı,  2000 doğumlu İbrahim Can Kes ve Ömer üzüm, U17 futbol takımımızdan Eren Maytap, U16 futbol takımımızdan İbrahim Kaan Atalay,  U15 futbol takımımızdan Ahmet Dağ ve Mehmet Ali Polat, U14 futbol takımımızdan Hüseyin Aslan transferleri gerçekleştirilen sporcularımız. Tüm genç kramponlarımız adına çok mutluyuz. Elde edilen sportif başarılar kadar sporcularımızın istikrarlı şekilde üst kategorilere yükselmeleri, çalışmalarımızda doğru bir yolda ilerlediğimizi gösteriyor. Futbol altyapısında çalışmalarımızın sorunsuz bir şekilde ilerlemesi ve buna ek olarak sporcularımızın her zaman ufkunu açan yaklaşımlarıyla bizlere destek olan başta Şehitkamil Belediye Başkanımız Sayın Rıdvan Fadıloğlu’na,  Kulüp Başkanımız Sayın Memik Terlemez’e ve As Başkanımız Sayın Veysel Akbağ’a sporcularımız adına teşekkürlerimi sunuyorum.”

 

ALTIN KRAMPONLARDAN BAŞARI SÖZÜ

Profesyonel spor kulüplerinin altyapılarına transfer olan genç kramponlar, Şehitkamil Belediyesi ve Şehitkamil Belediye Spor Kulübüne futbola başladıkları ilk günden bu zamana kadar kendilerine verdikleri destek ve gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkürlerini etti. Altın kramponlar, kadrolarına katıldıkları takımlarda da daha başarılı olacaklarının sözünü verdi.