![](http://cdn.sehitkamil.bel.tr/assets/images/haberler/large/resim_birlestirme_(3).jpg)
ANTEP TARİHİNİ BİLEN KAZANACAK
Bugüne kadar öğrencilere tarih bilincinin aşılanmasını sağlayacak çok sayıda projenin uygulamasını yapan Şehitkamil Belediyesi, yeni bir projeye daha hayat verecek. Şehitkamil Belediyesi ile Şehitkamil Kaymakamlığı iş birliğinde gerçekleştirilecek bilgi yarışmasına, Şehitkamil ilçe sınırları içerisinde bulunan tüm resmi ve özel liselerin 9. ile 10. sınıf öğrencileri katılabilecek. Yarışma öncesinde tüm liselere Antep Savunması Kronolojisi isimli kitap dağıtılacak. Öğrenciler, söz konusu bilgi yarışmasına dağıtılan kitaplardan hazırlanacak.
100. Yılında 100 Soruda Antep Savunması Kronolojisi Bilgi Yarışması’nın düzenlenmesine ilişkin protokol imza töreni, Şehitkamil Belediye Başkanlığında gerçekleştirildi. Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ile Şehitkamil Kaymakamı Ömer Kalaylı’nın imzaladığı protokol neticesinde dereceye giren öğrencilere çeşitli ödüller verilecek.
Yarışma neticesinde 9. ve 10. sınıflarda birinci olan öğrenciye tam cumhuriyet altını ile okuluna dizüstü bilgisayar, ikinci olan öğrenciye yarım cumhuriyet altını ile okuluna dizüstü bilgisayar, üçüncü olan öğrenciye çeyrek cumhuriyet altını ile okuluna dizüstü bilgisayar armağan edilecek.
İmza töreni sonrası açıklamada bulunan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ile Şehitkamil Kaymakamı Ömer Kalaylı, protokolün hayırlı olmasını diledi.
Haberler
BAŞKAN YILMAZ’DAN YKS ÖĞRENCİLERİNE DANIŞMANLIK DESTEĞİ
BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN AŞURE VE DONDURMA İKRAMI
BAŞKAN YILMAZ’DAN KUZEYŞEHİR’E YARDIM SEFERBERLİĞİ
ŞEHİTKAMİL’DE 10 TON KURUYEMİŞ İMHA EDİLDİ
ŞEHİTKAMİL BELEDİYESİNDEN AŞURE İKRAMI
BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN ÇARPICI AÇIKLAMALAR
KÖY TURNUVALARI, BÜYÜK HEYECANLA DEVAM EDİYOR
ŞEHİTKAMİL’DE, SOKAK HAYVANLARI İÇİN YOĞUN KATILIMLI PROTESTO
DONDURMA KARAVANI, ÇIKSORUT VE YEŞİLOVA’DAKİ ÇOCUKLARA MUTLULUK GÖTÜRDÜ
DENİZ KAMPI, ÖĞRENCİLERE UNUTULMAZ BİR GÜN YAŞATIYOR