ANTRENÖRLER ŞEHİTKAMİL'DE EĞİTİLİYOR

ŞEHİTKAMİL BELEDİYESİ ANTRENÖRLÜK KURSUNA EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR

Sporun ve sporcunun her platformda destekçisi olan Şehitkamil Belediyesi, çalışmalarını sürdürüyor. Türkiye Vücut Geliştirme Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonu ile ortaklaşa organize ettiği 1. Kademe Fitness ve Bilek Güreşi Antrenörlük Kursu’nu düzenleyen Şehitkamil Belediyesi, Türk sporunun gelişimine önemli bir katkıda bulundu. Şehitkamil Belediyesi Atatürk Kültür ve Spor Merkezi’nde gerçekleştirilen kurs kapsamında 115 antrenör adayına yönelik eğitim veriliyor. Şehitkamil Belediye Başkanlığı’nın ev sahipliğinde gerçekleştirilen 1. Kademe Fitness ve Bilek Güreşi Antrenörlük Kursu’na katılan genç eğitmen adayları, teorik ve uygulamalı eğitimler görecek. 13 farklı öğretim görevlisinin zorlu sınavlarından başarıyla ayırılabilen antrenör adayları, sertifika almaya hak kazanacak.

ŞEHİTKAMİL BELEDİYESİ İNSANLARI MUTLU EDİYOR

Kurs eğitmenlerinden Gaziantep Üniversitesi Beden Eğitim ve Spor Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Mürsel Biçer, Fitness ve Bilek Güreşi Antrenörlük Kursu’na ilişkin değerlendirmede bulundu. Doç. Dr. Biçer, “Burada bizler, Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden gelen kişilere birtakım kurslar vasıtasıyla bilgiler aktarıyoruz. Bu durum, sporun gelişmesine katkı sağlayacak. Ülkemizde sporun faydalarının gerektiği kadar anlatılmadığını düşünüyorum. Toplumsal barışı özellikle şu kötü günlerimizde ön plana çıkaran; paylaşmayı, kazanmayı ve kaybetmeyi öğreten, sporu fair play duygusu içerisinde toplumlara, kitlelere yaymayı hedefleyen Şehitkamil Belediyesi’ne çok teşekkür ediyoruz. Çünkü insanlar; bu imkanlar sayesinde kendilerine birtakım uğraşlar bulup, kendilerini mutlu hissedebilecek” açıklamasını yaptı.

 BİLGİMİZİ BU KURSLARIMIZDA AKTARABİLİYORUZ

Düzenlenen kursların faydasına vurgu yapan Doç. Dr. Mürsel Biçer, “Burada eğitilen antrenörler, birtakım bilgi ve belgeye sahip olarak bilinçsizce yapılan spor branşlarının önüne geçiyor. Çünkü kontrol altında olmadan yapılan bir spor, faydadan çok zarar veriyor. Genel sağlık açısından bakıldığı zaman sporun birçok faydası var. Hem fiziksel hem de fizyolojik anlamda insanların vücut yağ yüzdelerinin düşmesi, daha sağlıklı görünüm elde etmesi, psikoloji üzerine olumlu etkisi, hayata daha pozitif bakmaları, daha mutlu hissetmeleri sağlanıyor. Gaziantep ilinde protein ağırlıklı bir beslenmeye sahibiz. Özellikle Gaziantep ve çevresinde sporun yaygınlaştırılması gerekiyor. Çünkü bu sayede kardiyovasküler risk faktörlerinden halkımızı spora yönlendirerek korumuş oluyoruz. Şehitkamil Belediyesi Başkanı Rıdvan Fadıloğlu’na bize bu kurslarda bilgilerimizi aktarma imkanı verdiği için çok teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.