![](http://cdn.sehitkamil.bel.tr/assets/images/sehitkamil-logo-buyuk.jpg)
AVRUPA GENÇLİK PROJESİNDEN BAŞKAN'A ZİYARET
Sayfayı Dinlemek İçin Lütfen Play Butonuna Basın
KÜLTÜRLERARASI DİYALOĞ HEDEFLENİYOR
Gaziantep Gelişim Gençlik ve Spor Kulübü Derneği tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği fonundan destek gören ‘Kültürlerin Kavşak Noktasında Bir Şehir” projesi kapsamında Polonya, Litvanya, Hollanda, Fransa ve Romanya’dan ilimize gelen 33 kişilik gurup 12 Ekim tarihine kadar başta dülük antik kenti olmak üzere Gaziantep’in değişik yerlerinde gezi ve incelemelerde bulunacaklar. Şehitkamil Belediyesi’nin de desteklediği proje, kültürler arası diyaloğu hedefliyor.
EKİM: DEĞİŞİK KÜLTÜRLERİN MENSUPLARINI İLİMİZDE BULUŞTURDUK
Gaziantep Gelişim Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Başkanı Ekim Kurt, beraberindeki gençlerle birlikte Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu’nu ziyaret ederek, çalışmalar hakkında bilgi verdiler. Projeye desteklerinden dolayı Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu’na dernek adına teşekkürlerini sunan Ekim Kurt, amaçlarının dülük antik kentinin değişik ülkeler tarafından tanınması ve görünürlüğünün artması olduğunu söyledi. Bu sayede Gaziantep’in genel kültürel yapısını da yabancı öğrencilere anlatma ve gösterme fırsatı bulduklarını dikkat çeken Kurt, projede Türkiye’den de bir gurubun bulunduğunu kaydetti.
BAŞKAN FADILOĞLU; ÜRETEN GENÇLERİN HER ZAMAN YANINDAYIZ
Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ise, konuklara dülük antik kentindeki kazı çalışmaları hakkında bilgi verirken, Gaziantep Gelişim Gençlik ve Spor Kulübü Derneği başkan ve üyelerini de dülük antik kentinin tanıtıma yönelik yaptıkları çalışmalardan dolayı kutladı.
Bu tür projelere her zaman destek vermeye hazır olduklarını dikkat çeken Başkan Fadıloğlu, “Avrupa’nın değişik ülkelerinden ilimize gelen gençlerin tarihi ve kültürel mirasımızı görmesi, bu alandaki diyaloglar açısından önemli bir adımdır. Gaziantep tarihi çok eskilere dayanan önemli bir şehirdir. İlimizin tarihi ve kültürel zenginliklerini vitrine çıkardığımız ve güzel sergilediğimiz takdirde yoğun bir kültür turizmi oluşacağını umut ediyorum” dedi.
Konukların sorularını da yanıtlayan Başkan Fadıloğlu, ziyaret sonrasında grupla birlikte bir hatıra fotoğrafı çektirdi
Haberler
BAŞKAN YILMAZ’DAN YKS ÖĞRENCİLERİNE DANIŞMANLIK DESTEĞİ
BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN AŞURE VE DONDURMA İKRAMI
BAŞKAN YILMAZ’DAN KUZEYŞEHİR’E YARDIM SEFERBERLİĞİ
ŞEHİTKAMİL’DE 10 TON KURUYEMİŞ İMHA EDİLDİ
ŞEHİTKAMİL BELEDİYESİNDEN AŞURE İKRAMI
BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN ÇARPICI AÇIKLAMALAR
KÖY TURNUVALARI, BÜYÜK HEYECANLA DEVAM EDİYOR
ŞEHİTKAMİL’DE, SOKAK HAYVANLARI İÇİN YOĞUN KATILIMLI PROTESTO
DONDURMA KARAVANI, ÇIKSORUT VE YEŞİLOVA’DAKİ ÇOCUKLARA MUTLULUK GÖTÜRDÜ
DENİZ KAMPI, ÖĞRENCİLERE UNUTULMAZ BİR GÜN YAŞATIYOR