BAŞKAN FADILOĞLU, 25 BİNİNCİ ÖĞRENCİYİ ÖDÜLLENDİRDİ

ŞEHİTKAMİL’İN KÜTÜPHANE AİLESİ BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Kütüphaneler Haftası etkinlikleri kapsamında Şehitkamil Belediyesi bünyesinde hizmet veren gençlik kütüphanesine kayıt yaptıran 25 bininci üyeyi tabletle ödüllendirildi. Başkan Fadıloğlu, ilçe sınırları içerisinde 6 yeni kütüphanenin yapım çalışmasının aralıksız devam ettiğini söyledi.

 

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Kütüphaneler Haftası etkinlikleri dolayısıyla Mütercim Asım Gençlik Kütüphanesini ziyaret etti. Başkan Rıdvan Fadıloğlu, ilk olarak kütüphaneler konulu sergiyi gezdi. Daha sonra öğrencilerle birlikte kitap okuyan Başkan Fadıloğlu, son olarak gençlik kütüphanesine kayıt yaptıran 25 bininci üye Hatice Elmas’a tablet armağan etti. Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, öğrencilere kariyer planlamaları konusunda tavsiyelerde de bulundu.

 

6 KÜTÜPHANEMİZ İLE BİRLİKTE SAYI 27’YE ÇIKACAK

Ziyaret sonunda açıklamada bulunan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, şu ifadeleri kullandı:

 

“Kütüphaneler Haftası etkinliği çerçevesinde bugün İl Kültür ve Turizm Müdürümüz ile beraber Mütercim Asım Kütüphanemizdeyiz. Pandemi sürecinden dolayı kütüphanelerimizdeki kapasiteyi düşürdük. Fakat çok yoğun talep var. Şu anda 6 kütüphanemizin inşaatı devam ediyor. Mevcut 21 kütüphanemiz vardı, 6 kütüphanemiz ile birlikte sayısı 27’ye çıkacak. İnşallah görevde kaldığımız süre içerisinde de amacımız bu sayıyı arttırmak. Şu an da içeriyi gezdiğimizde görüyoruz ki KPSS’ye hazırlanan, üniversiteye hazırlanan her kademeden arkadaşımız var. Tıp’ta uzmanlık sınavına hazırlanan var, Milli Savunma Üniversitesi’ne hazırlanan var. Bu fiziki mekanların sayısını arttıracağız. Ders çalışacak mekan meselesinde sıkıntımız var. Tabi bu yatırımların tamamını Bakanlıktan beklemek doğru değil. Kaynak milletin ise yine millete hizmet edecek. Bu kaynakları belediye üzerinden hayata geçiriyoruz. Bu kütüphanelerin sayısını ve niteliğini artırmak için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Ben desteklerinden dolayı Sayın Valimizin şahsında İl Kültür ve Turizm Müdürümüze yürekten teşekkür ediyorum. Bu hızda çalışmaya devam edeceğiz. Amacımız bu ihtiyaçlar doygunluk noktasına gelene kadar bu faaliyetleri devam ettirmek.”

 

BAŞKANIMIZA, DESTEKLERDEN DOLAYI ŞÜKRANLARIMI SUNUYORUM

Gaziantep İl Kültür ve Turizm Müdürü Bülent Öztürk ise yaptığı konuşmada şunları söyledi:

 

“Bu yıl 57. Kütüphaneler Haftası etkinlikleri çerçevesinde Büyükşehir, Şehitkamil, Şahinbey Belediyelerimiz, üniversiteler, ilçe halk kütüphaneleri müdürlerimiz bir araya gelip ortak bir etkinlik yaptık. Yani etkinliklerimizi birleştirdik. 37 etkinlik ve bir kütüphane açılışı ile bunu kutluyoruz. Tabi bu arada Şehitkamil Belediyemiz, 21 tane kütüphane sayısına 6 tane daha yaparak 27 kütüphane sayısına çıkarıyor. Başkanımıza, kütüphaneye vermiş oldukları desteklerden dolayı şükranlarımı sunuyorum.  Çok da güzel bir işletim modeli var. Gençlerimiz ve çocuklarımız huzurlu bir şekilde derslerine çalışıyorlar. Gençlerimiz; geleceğimizdir, yarınımızdır. Ben başkanımıza tekrar teşekkür ediyorum.”

 

ÇOK MUTLUYUM

Ödülünü teslim aldıktan sonra değerlendirmede bulunan 25 bininci üye Hatice Elmas, “Ben bu yıl KPSS’ye hazırlanıyorum. Ders çalışma açısından Şehitkamil Belediyemizin Karacaoğlan Kütüphanesine kayıt oldum. Tabi kayıt yaptırmamla birlikte 25 bininci üye olduğum söylendi ve bundan dolayı da Başkanımız tarafından ödüllendirildim. Bundan dolayı çok mutluyum” ifadelerini kullandı.