BAŞKAN FADILOĞLU’NDAN LÖSEMİLİ ÇOCUKLARA MORAL ZİYARETİ

FADILOĞLU; ÇOCUKLARLA YAKINDAN İLGİLENDİ, ÇEŞİTLİ ARMAĞANLAR VERDİ

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, lösemi tedavisi gören çocukları hastanede ziyaret etti. Her ziyaret ettiği çocukla yakından ilgilenen ve sohbet eden Başkan Fadıloğlu, çocuklara çeşitli hediyeler verdi.

 

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası kapsamında Gaziantep Cengiz Gökçek Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde tedavi gören 14 çocuğu ziyaret etti. Ziyaret ettiği her çocuğa kendi yaş gurubuna uygun hediyeler armağan eden Başkan Rıdvan Fadıloğlu, sağlık çalışanlarına da karanfil verdi.

 

Türkiye’de ve dünyada her yıl binlerce çocuğun lösemi hastalığına yakalandığını, küçük bedenlerin uzun ve hassas bir tedavi süreci yaşadıklarını kaydeden Başkan Rıdvan Fadıloğlu, löseminin tedavi edilebilir bir hastalık olduğunu kaydetti. Lösemi tedavisi gören çocukların moral ve motivasyonunun yüksek tutulmasının önemine işaret eden Başkan Fadıloğlu, tedavi sürecinde olan tüm çocuklara Allah’tan şifa diledi.

 

ZİYARETLERİNDEN DOLAYI TEŞEKKÜR EDERİZ

Ziyaret sonunda açıklamada bulunan Gaziantep Cengiz Gökçek Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde Başhekimi Uzman Doktor Fatma Coşkun, “Hastanemiz, kadın ve çocuk binası olmak üzere iki birimden oluşmaktadır. Çocuk servisimizde de lösemili hastalarımızı takip etmekteyiz. Lösemili Çocuklar Haftası dolayısıyla Şehitkamil Belediye Başkanımız Sayın Rıdvan Fadıloğlu ile birlikte hastalarımıza ziyarette bulunduk. Çocuklarımıza ‘geçmiş olsun’ dileklerimizi, devletimizin her durumda yanlarında olduklarını ve bir ihtiyaçları olup olmadığını sorduk. Başkanımıza, ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.