BAŞKAN FADILOĞLU’NDAN ORET ÜYELERİNE ZİYARET

BAŞKAN FADILOĞLU, PROJELERE İLGİLİ BİLGİ ALDI

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ve Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Rektörü Prof. Dr. Arif Özaydın; Otomobil, Robot ve Enerji Topluluğu (ORET) üyeleri ile Bilim Şehitkamil öğrencilerinin çalışmalarını sürdürdüğü Bilim Şehitkamil Araba Atölyesi’ni ziyaret etti.

 

Gaziantep Üniversitesi içerisinde yer alan Bilim Şehitkamil Araba Atölyesi’ni Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Arif Özaydın ziyaret eden Başkan Rıdvan Fadıloğlu, TÜBİTAK ve TEKNOFEST yarışmalarına sürücülü ve sürücüsüz elektrikli araç ve insansız hava araçlarıyla katılacak olan ORET üyeleri ile Bilim Şehitkamil öğrencilerin projelerini inceledi. Başkan Fadıloğlu, öğrencilerden projeler hakkında bilgi aldı. Daha sonra öğrenciler, yapmış oldukları elektrikli aracın test sürüşünü Başkan Fadıloğlu ve Rektör Özaydın ile birlikte yaptılar.

 

AMACIMIZ, LİSELİ GENÇLERİMİZİN MÜHENDİSLİĞE YATKINLIĞINI SAĞLAMAK

Genç mühendislerin yapacakları çalışmalara tam destek vereceklerini dile getiren Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, öğrencilerin, bilim ışığında yaptıkları icatları görünce hem heyecanlandıklarını hem de gururlandıklarını ifade etti. Başkan Fadıloğlu, “Öğrencilerimizin teorik eğitimlerinin yanı sıra imalata yönelik olarak yaptıkları çalışmalarda ORET’te geçmiş dönemde imkanlar dahilinde destek olduk. Bundan sonra da destek olmaya devam edeceğiz. Öğrencilerimizin yalnızca teorik bilgiyle kalmaması pratikte de uygulamaları yapmaları açısından bizden talepleri olmuştu. Rektörlükle irtibata geçerek çocuklarımızın burada daha seri üretime geçebilmeleri adına destek verdik. ORET Kulübü üyeleri, aynı zamanda Şehitkamil Dene-Yap Atölyesi’nde liseli gençlerimize abilik yaparak TÜBİTAK’a hazırlıyorlar. Amacımız; liseli gençlerimizin mühendisliğe yatkınlığını sağlamak, diğer taraftan mühendis adayı öğrencilerimizin hataya atıldıklarında uygulamayla birlikte bu işi yapmalarını sağlamak. Sınavlarda hem liseli hem de üniversiteli gençlerimize başarılar diliyorum” açıklamasını yaptı.

 

ŞEHİTKAMİL BELEDİYESİ, ÜNİVERSİTEMİZ HER TÜRLÜ DESTEĞİ VERİYOR

Vermiş oldukları desteklerinden dolayı Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu’na teşekkür eden Rektör Prof. Dr. Arif Özaydın, “Yenilikçi projelerle Türkiye’yi ve Gaziantep’i daha öne çıkaracağız. Yeni projeler de gençlerin fikir dünyasından çıkıyor. Yeni dönemde gençlere fikirlerini prototip haline getirip üretime dönüştürülmesinden bir altyapıyı kurmak istiyoruz. Öğrencilere, Teknopark tarafından yeni bir atölye kurup oraya entegre etmek istiyoruz. Öğrencilerimizi Teknokent’teki yazılımcı ve mühendisleri bir araya getirdiğimizde ortaya çıkacak sinerjiyle üretim modelleri, arabalar, bilgi toplumunun ürünleri gibi yeni ürünler ortaya çıkacaktır. Mühendislik alanındaki çalışmalarımız sürecektir. Mühendislik öğrencilerini motive etmek anlamında elimizden gelenini yapacağız. Şehitkamil Belediyesi, üniversitemiz öğrencilerine her türlü desteği veriyor. Öğrencilerimizin her istediklerini yerine getiriyor. Desteklerinden dolayı başta Rıdvan Fadıloğlu olmak üzere belediye çalışanlarına teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.