BAŞKAN FADILOĞLU'NDAN SPORCULARA ALTIN ÖĞÜTLER

ŞAMPİYONLUKLAR AKADEMİK BAŞARILARLA BİRLİKTE GELMELİ

Basketbol spor okulu faaliyetleriyle her yıl Gaziantep ve Türk basketboluna yeni yıldızlar kazandıran Şehitkamil Belediyesi’nde potanın dev adamları ve perileri, Türkiye Basketbol Federasyonu Gaziantep İl Temsilciği tarafından görevlendirilen eğitmenler tarafından gerçekleştirilen kural bilgisi eğitimde bilgi tazeledi. Atatürk Kültür ve Spor Merkezi’nde gerçekleştirilen eğitimde parkenin yeni yıldızlarını yalnız bırakmayan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu,  eğitime verilen arada yeşil-siyahlı sporculara altın değerine öğütlerde bulundu. Başkan Fadıloğlu, genç basketbolculara spor alanında elde edilen tüm şampiyonlukların akademik başarılarla birlikte gerçekleşmesi halinde anlamlı olacağını söyledi.

 

GENÇLERİMİZ SPOR VE EĞİTİM BİRLİKTE YÜRÜTMELİLER

Tüm sportif faaliyetlerin aslında fiziksel ve ruhsal bir eğitim süreci olduğunun altını çizen Başkan Fadıloğlu, potanın genç yıldızlarına spora ayırdıkları zamandan çok daha fazla akademik eğitimlerine zaman ayırarak önem vermeleri gerektiğini söyledi. Eğitimler esnasında genç sporcularla yakından ilgilenen Başkan Fadıloğlu, “Basketbol branşı spor oklunda göstermiş olduğunuz başarıyı kutluyorum. Antrenmanlarınıza düzenli bir şekilde devam etmeniz halinde hepinizin ilerde iyi bir basketbolcu olacağınıza inancım tam. Ancak iki kolumuzdan birinin kısa kalması diğerinin gelişimini de anlamsız kılar. Bu yüzden akademik eğitiminize, spora ayırdığınız zamandan çok daha fazla zaman ayırmalısınız. Tüm sportif başarılar ve şampiyonluklar akademik başarılarla birlikte gerçekleşirse anlamlı olur.  Sizlerin ve tüm öğrencilerimizin geleceğine büyük önem veriyoruz. Tüm çalışmalarımızı bu yönde gerçekleştiriyoruz. Bu günde çok önemli ve verimli bir eğitimdesiniz. Destek ve ilgilerinden dolayı sporcularımız adına Türkiye Basketbol Federasyonu yetkililerine teşekkür ediyorum”  ifadelerini kullandı.

 

POTANIN YILDIZLARI BASKETBOL OYUN KURALLARINI İLGİYLE DİNLEDİ

Türkiye Basketbol Federasyonu Gaziantep İl Temsilciliği tarafından gerçekleştirilen kural bilgisi eğitimini ilgiyle dinleyen potanın dev adamları, öğrendikleri bilgilerin ilerleyen dönemlerde forma giyecekleri müsabakalarda kendileri için büyük fayda sağlayacağını ifade etti. Türkiye Basketbol Federasyon B Klasman Basketbol Hakemi Hüseyin Çelik tarafından gerçekleştirilen eğitime 200’e yakın yeşil-siyahlı basketbolcu katıldı. Eğitim sonrasında açıklamada bulunan Çelik, “Sporcu kardeşlerimizle birlikte çok verimli ve keyifli bir eğitim gerçekleştirdik. Basketbolcu arkadaşlarımız teknik ve taktik anlamda başarılı bir eğitim sürecinden geçmişler. Biz de İl Temsilciliğimiz vasıtasıyla onlara branşımızla ilgili önemli temel kural bilgilerini anlattık. Ümit ediyorum ki tüm sporcular ilerleyen dönemlerde faaliyet gösterdikleri alanlarda başarılı olur”  değerlendirmesinde bulundu.