BAŞKAN FADILOĞLU, ŞAMPİYON YEMENİLERE MORAL VERDİ

GAZİANTEP HALK KÜLTÜRÜNÜ BAŞARIYLA TEMSİL EDİYORLAR

Türkiye Halkoyunları Federasyonu Başkanlığınca organize edilen 2016 Yılı Kulüpler Arası İl ve Bölge Şampiyonaları’nda 4 şampiyonluk kupası kaldırarak, büyük bir başarı elde eden yeşil-siyahlı oyuncuları Türkiye Şampiyonası hazırlıkları esnasında ziyaret eden Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, genç kültür elçilerine kendileri için özel olarak hazırlanan madalya ve başarı belgelerini takdim ederek büyük moral verdi. Şehitkamilli şampiyonların yarışma performansını Türkiye Halkoyunları Federasyonu Gaziantep İl Temsilcisi Göktuğ Akdoğan ve çok sayıda sporcu velisiyle birlikte keyifle izleyen Başkan Fadıloğlu, Halkoyunları Topluluğu çalışmalarında görev yapan oyuncusundan antrenörüne, müzisyeninden kostüm sorumlusuna kadar herkesin Gaziantep halk kültürünün gelecek nesillere doğru bir şekilde aktarılması adına önemli görev üstlendiğini belirtti. Başkan Fadıloğlu, özelikle Türkiye Halkoyunları Federasyonu Başkanlığınca organize edilen yarışmalarda yeşil-siyahlı oyuncuların Gaziantep’i başarıyla temsil ettiğini söyledi.

 

ELDE EDİLEN TÜM BAŞARILAR MUTLULUK VERİCİ

Şehitkamil Belediyesi Halkoyunları Topluluğu’nun gerçekleştirdiği tüm faaliyetlere büyük destek veren Başkan Fadıloğlu, ziyaret esnasında Türkiye Şampiyonası hazırlıklarını yoğun tempoda sürdüren yeşil-siyahlı yemenilerle yakından ilgilendi. Genç şampiyonlara kupa, madalya ve başarı belgelerini takdim eden Başkan Fadıloğlu, “Şehitkamil Belediyesi Halkoyunları Topluluğu, Gaziantep halkoyunlarının tanıtılması ve bu kültürün doğru bir şekilde yaşatılması adına önemli çalışmalara imza atıyor. Yine topluluğumuzun il, bölge ve Türkiye Şampiyonası sahnelerinde elde ettiği tüm başarılar mutluluk verici. Gençlerimizin halkoyunlarımıza gönül vermesi bizim için ayrı bir mutluluk. Ümit ediyorum ki şampiyonlarımız Türkiye finalinden başarılı sonuçlarla ayrılacaklar” dedi.

 

ŞAMPİYONLARDAN FADILOĞLU’NA BAŞARI SÖZÜ

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu’nun Halkoyunları Topluluğunu ziyareti esnasında gerçekleştirilen kupa töreni sonrasında ekip arkadaşları adına Başkan Fadıloğlu’na teşekkür çiçeği takdim eden oyunculardan Gürkan Akay ve Nur Sena Seçkin, 10 -12 Haziran 2016 tarihlerinde Eskişehir ilinde yapılacak olan Türkiye Şampiyonası’nda iki kategoride başarıyla ayrılmak istediklerini belirtti. Oyuncular, kendilerine büyük destek veren Başkan Fadıloğlu’na Gaziantep’i en iyi şekilde temsil edeceklerinin sözünü verdi.