BAŞKAN FADILOĞLU, TÜBİTAK BİRİNCİLERİNİ TEBRİK ETTİ

BAŞKAN FADILOĞLU, TÜRKİYE FİNALİNDE BAŞARI DİLEDİ

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, TÜBİTAK Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Adana Bölge Yarışması’nda, ‘3G Müzesi’ adlı çalışmalarıyla tarih alanında 1. olan Bilim Şehitkamil öğrencilerini tebrik etti, öğrencilere Türkiye finallerinde başarı diledi.

 

Her yıl yapılan Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’nın bu yıl 16.’sı gerçekleştirildi. TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığının düzenlendiği 16. TÜBİTAK Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Adana Bölge Yarışması’nın sonucu Çukurova Üniversitesi Kongre Merkezi’nde yapılan törenle açıklandı. Toplam 12 bölgede yapılan bu yarışmalar ile ortaokul öğrencilerini bilimsel çalışmalar yapmaya özendirmek, onlara kariyerlerinin başında bilime, sosyal hayata, teknolojiye, sanayiye ve ekonomiye katkı sağlayan projelere imza atma olanağı sunması hedefleniyor.

 

TÜBİTAK Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Adana Bölge Yarışması’nda, ‘3G Müzesi’ isimli proje ile tarih alanında 1.’lik başarısı elde eden Bilim Şehitkamil öğrencileri Ece Arven Atilla ile Eren Demircioğlu, Türkiye finallerinde yarışacaklar.

 

TÜRKİYE FİNALLERİNDE BAŞARILAR DİLİYORUM

Şehitkamil Belediyesi olarak bilimi ve bilimsel çalışmaları yapan öğrencileri desteklemeye devam edeceklerini vurgulayan Başkan Rıdvan Fadıloğlu, şu açıklamada bulundu:

 

“TÜBİTAK’a; ortaokul öğrencilerimizi bilimsel çalışma yapmaya özendirerek kariyerlerinin başında bilime, sosyal hayata, teknolojiye, sanayiye ve ekonomiye katkı sağlama şansı veren, ülkemizin geleceği genç beyinlerin yetişmesine büyük katkı sağlayacak olan bu tür etkinlikleri düzenledikleri için yürekten teşekkür ediyorum. Şehitkamil Belediyesi olarak, bilimi ve bilimsel faaliyetleri yürüten öğrencilerimizi her zaman desteğiz. Bu yarışmalarda sadece dereceye girenleri değil, başvuran ve gayret gösteren tüm öğrencilerimizi gönülden tebrik ediyorum. Bilimsel düşünce, yaratıcılık, araştırma gibi kavramları küçük yaşlarda kazandıran bu tür etkinlikler öğrencilerimizin araştırmacı ve yenilikçi yönlerini keşfetmelerini sağlayacak, içlerindeki cevheri ortaya çıkaracaktır. Belediyemize bağlı hizmet veren Bilim Şehitkamil’in desteğiyle TÜBİTAK Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Adana Bölge Yarışması’nda 1. olan öğrencilerimiz Ece Arven Atilla ve Eren Demircioğlu’nu tebrik ediyorum. Öğrencilerimize, katılacakları Türkiye finallerinde başarılar diliyorum. Öğrencilerimizin başarısında emeği olan velilerimize, öğretmenlerimize de gönülden teşekkür ediyorum.”