BAŞKAN FADILOĞLU POLİS TEŞKİLATININ 166. YILINI KUTLADI

Sayfayı Dinlemek İçin Lütfen Play Butonuna Basın


Başkan Fadıloğlu mesajında; "Polis Teşkilatının kuruluşunun 166. yıldönümü münasebetiyle, ülkemizin dört bir tarafında büyük bir özveri ile çalışan ve bu uğurda hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan emniyet güçlerimizin ve ailelerinin bayramını kutluyorum" dedi.

Fadıloğlu mesajında şunları kaydetti:

“Polis teşkilatı din, dil, ırk ayrımı gözetmeksizin tüm gücüyle halkın can ve mal güvenliğini korumaya çalışmaktadır. Suçluluğu önlemek ve buna ilişkin çözümler geliştirmek yalnızca Polisin görevi değildir. Çağdaş suçla mücadele yaklaşımlarına göre; suç ve suçluluğa yönelik toplumun da duyarlı ve bilinçli olması gerekmektedir. 166. Yılını Kutlayan Polis teşkilatımızın, hep yanımızda olduğunu bilmek, bizlere güven ve huzur vermektedir.

Emniyet hizmeti, toplum hayatındaki ve sunulmasındaki zorluklar açısından büyük önem arz eden bir kamu hizmetidir. Bu hizmetin toplumsal hayattaki yerine bakıldığı zaman kamu düzeninin sağlanmasının insanların birlikte, yani toplum halinde yaşayabilmelerinin vazgeçilmez ve birinci derecede bir şartı olduğu görülür. İşte bu noktada Polis Teşkilatımız devreye giriyor. Yasaların kendisine verdiği görev ve sorumluklar çerçevesinde din, dil, ırk ayrımı gözetmeksizin tüm gücüyle halkın can ve mal güvenliğini korumaya çalışan Polisimizi bu alanda yalnız bırakmamalıyız.

Bu duygu ve düşüncelerimle polis bayramını kutlarken görev yapan emniyet güçlerimize kolaylıklar ve görev esnasında şehit olan güvenlik güçlerimize Allah'tan Rahmet, yakınlarına sabır ve başsağlığı diliyorum.”

 

ŞEHİTKAMİL BELEDİYE BAŞKANI
M. Rıdvan FADILOĞLU