BAŞKAN FADILOĞLU SAVAŞIN İZLERİNİ TAŞIYAN SURİYELİ ÇOCUKLARI SEVİNDİRDİ

BAŞKAN FADILOĞLU SURİYELİ ÇOCUKLARA ACILARINI UNUTTURDU

 Suriye’de yaşanan insanlık dramına duyarsız kalmayarak Suriyeli vatandaşlar için sürekli yardım kampanyaları düzenleyen Başkan Fadıloğlu, bu kez Suriyeli çocukların psikolojilerinin düzelmesi ve yaşadıkları acıyı unutmalarını sağlamak adına ziyaret ederek çeşitli hediyelerle sevindirdi. Başkan Fadıloğlu’nun, Suriyeli çocukları ziyaretine Karkamış Kaymakamı Mustafa Gül ile Karkamış Belediye Başkanı Nuh Kocaaslan’da eşlik etti. Ziyaret sırasında çocuklar, Başkan Fadıloğlu’na yoğun ilgi gösterdiler. Çocuklarla tek tek ilgilenen Başkan Fadıloğlu, yetkililerden Suriyeliler hakkında geniş bilgi aldı. Çadır kentte yaşayan çocuklara oyuncak ve çikolata dağıtarak onları kucağına alıp seven Başkan Fadıloğlu, ziyaret sonrasında çocuklarla hatıra fotoğrafı çektirdi. Savaştan en çok çocukların etkilendiğini söyleyen Başkan Fadıloğlu, imkanlar ölçüsünde Suriyeli vatandaşlara yardımda bulunmaya devam edeceklerini belirtti.

 “SURİYELİ VATANDAŞLARIMIZIN TÜM İHTİYAÇLARINI KARŞILIYORUZ”

 Karkamış Mülteci Kampımızı ziyaret ettik. Burada 7 binden fazla Suriyeli vatandaşımız yaşıyor. Buradaki çocuklarımızın yarı yıl tatilinden önce onlara hediye vermek için burada bulunuyoruz. Allah devletimize zeval vermesin. Onların sadece fiziki şartlarının iyi olması değil, diğer taraftan da sevgiye ihtiyaçları var. Bizler yerel yöneticiler olarak bu çocuklara ve ailelerine imkanlar ölçüsünde sahip çıkmaya çalışıyoruz. Şehir merkezinde kalan Suriyeli vatandaşlarımızın zaten gıda ihtiyaçlarını, barınma ihtiyaçlarını Şehitkamil Kaymakamlığımız Sosyal Yardımlaşma Vakfı ve belediye olarak ihtiyaçlarını karşılıyoruz.

 “SURİYELİ ÇOCUKLARIMIZIN GÖZLERİNDEKİ PIRILTI BİZLERE YETTİ”

 “Bu kamptaki fiziki şartların yanı sıra çocuklarımıza destek olabilmek için geldik” diyen Başkan Fadıloğlu, “İnşallah biran önce Suriye’deki bu sıkıntı da giderilir. Bu kardeşlerimiz kendi yurt ve vatanlarında huzur içinde yatarlar. Temennimiz o dur. Ancak diğer taraftan da bu şekilde sıkıntı yaşayan kan bağımız olan komşumuz ve kardeşlerimizi de kendi haline bırakamazdık. Türkiye Cumhuriyeti olarak bu konuda çok büyük fedakarlıklar gösteriliyor. Burada çocuklarımıza hediyelerimizin yanında sevgimizi de sunduk. Çocukların gözlerindeki pırıltı bizlere yetti” diye konuştu.