BOMBALI SALDIRININ ARDINDAN ESNAF 'BAYRAM' YAŞIYOR

ESNAFLARLA SOHBET EDEN TAYYAR VE FADILOĞLU, VATANDAŞLARIN BAYRAM SEVİNCİNE ORTAK OLDU

Karşıyaka’daki hain saldırının ardından harabeye dönen dükkanlarını kısa sürede yeniden hizmete açan esnafın mutluluğu Tayyar ve Fadıloğlu’nun bayram ziyaretiyle daha da arttı. Tayyar ve Fadıloğlu’na ziyaret esnasında taleplerini aktaran esnaf, Ramazan Bayramı’ndaki saldırının ardından kendilerine destek verdiği için Fadıloğlu’na teşekkür etti.

Esnaf ziyaretiyle birlikte birliğin tablosunu gösterdiklerini ifade eden AK Parti Milletvekili Şamil Tayyar, “Vatandaşlarımız bayram alışverişi yapıyor. Ziyaret esnamızda onların sevincini paylaşmak istedik. Geçen Ramazan Bayramı’nın ikinci günü bu bölgede teröristler tarafından hain bir saldırı gerçekleştirildi ve 10 vatandaşımız hayatını kaybetti, 10’larca vatandaşımız yaralandı. Bu olayla birlikte Gaziantep’teki yaraları sarmak için Türkiye ayağı kalktı. Şimdi biz bir sonraki bayramda yani Kurban Bayramı öncesinde bu bölgede vatandaşlarımızla kucaklaşarak, birliğimizi, beraberliğimizi ve dirliğimizi göstermek istedik. Umut ediyorum inşallah Gaziantep bir daha bu tür hain saldırılara maruz kalmaz. Birliğimizi ve beraberliğimizi bozmaya yönelik bu tür eylemler bir daha olmaz demek istiyorum. Ve görüyorum ki hiçbir şey olmamış gibi yine bütün vatandaşlarımız büyük bir sağduyuyla birlik ve beraberlik içerisinde alışverişlerini yapıyorlar. İnşallah bayramı da aynı birliktelikle, aynı sevinçle ve aynı heyecanla kutlarız” dedi.

Esnafın olayı izlerini kısa sürede sildiğini ifade eden Tayyar, şöyle konuştu: “Esnafların olayın izlerini sildiğini gözlemledim. O hain saldırıdan izler görmedim. Daha önce olduğu gibi aynı mutlulukla ve sevinçle, heyecanla dükkanlarını açmışlar. O saldırıdan kaynaklanan bir korkunun izlerine rastlamadım. Öyle bir işareti de görmedim. İnşallah bundan sonra da bu tür hadiseler yaşanmaz.”

RAMAZAN BAYRAMINDA BOMBALI SALDIRIYLA YERLE BİR OLAN DÜKKANLAR, KURBAN BAYRAMI AREFESİNDE TIKLIM TIKLIM

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ise, Ramazan Bayramı’nda kan revan içinde kalan Karşıyaka’nın panayır alanına döndüğünü söyledi. Fadıloğlu, “Her sene olduğu gibi bu sene de mümkün olduğu kadar vatandaşımızla iç içe olmaya gayret gösteriyoruz. Bu bölgede belirli periyotlarla ziyaretler yapıyorduk. Şu anda da bayram münasebetiyle burası karnaval havası içerisinde, panayır alanı şeklinde. Tüm vatandaşlarımızla hasbıhal etmeye çalışıyoruz. Onların bir talebi varsa yerinde dinlemeye gayret gösteriyoruz” diye konuştu.

Saldırı sonrasındaki hasarın esnafın duyarlılığı sayesinde kısa sürede giderildiğine vurgu yapan Fadıloğlu, “Ben burada vatandaşlarımıza teşekkür etmek istiyorum. Belediyenin yaptığı faaliyetlerden çok vatandaşlarımızın kendi özgüveniyle doğru orantılı. Bizim ülkemiz güçlü bir ülke, şehrimizde aslında bugüne kadar böyle bir şeye fırsat verilmediği gibi şimdiden sonra da verilmeyecek. Allah bir daha öyle günleri yaşatmasın. Tüm hemşerilerimiz o olayın hemen akabinde zaten kendini toparladı. Olay, hainlerin istediği noktaya hiç gelmedi, bundan sonra da gelmeyecek. Biz birlik ve beraberlik içerisinde bugüne kadar yaşadık, bugünden sonra da yaşamaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.