BU KURS HEM STRES ATTIRIYOR HEM DE KAZANDIRIYOR

Şehitkamil Belediyesine bağlı ilçe genelindeki 37 aile merkezinde, 14 farklı branşta verilen eğitimler aralıksız devam ediyor. Kadınların meslek sahibi olmalarına zemin oluşturan kurslar, aynı zamanda yeni hobi edinmek isteyenlerin de vazgeçilmez adresi olarak hizmet vermeyi sürdürüyor. Şehitkamil Belediyesi Pirsultan Aile Merkezinde açılan ahşap boyama kursuna katılanlar, aldıkları eğitimler neticesinde birbirinden güzel eserler üretiyorlar. Ürettikleri ürünlerin satışını yapan kursiyerler, aile ekonomilerine de katkıda bulunuyorlar.

 

TEKRAR KULLANILABİLECEK DURUMA GETİRİYORUZ

Kursa ilişkin açıklamada bulunan Ahşap Boyama Eğitmeni Merve Denkçeken, “Kursumuz, 4 aydan bu yana devam ediyor. Burada yaptığımız işlem, üretilen ürünlerin geri dönüşümü ve satışı yönündedir. Evde kullanılmış ve eskimiş olan ahşapları tekrar kullanılabilecek duruma getiriyoruz. Ahşap boyaması yapılırken, insanı sinir ve stresten de arındırır. Ahşap boyaması, insanı farklı dünyalara götürür. Öğrencilerimizin yaptığı ürünleri satması, aile ekonomisine katkıda bulunması için destek veriyoruz. Öğrencilerimiz, para kazandıkça daha fazla yapmak istiyorlar. Kursumuza olan talep her geçen gün artıyor” şeklinde konuştu.

 

KURS EĞİTMENİMİZİ ÇOK SEVİYORUZ

Kullanmadığı sehpasını tekrar kullanılabilir hale getirmek için çalıştığını kaydeden kursiyer Nazmiye Parlak, “Kursa; stres atmak, geri dönüşüm yapmak için geliyoruz. Kurs eğitmenimizi çok seviyoruz. Şu an üzerinde çalıştığım ürün benim evde kullandığım eski bir sehpamdı. Rengini değiştirdim. Yaptığım işlemle tekrar kullanılabilecek bir hale getiriyorum” diye konuştu.

 

ÜRÜNLERİN SATIŞINI YAPABİLİYORUZ

Kursiyer Selma Dündar, sipariş üzerine de çalıştığını kaydederek, “Yaklaşık 4 aydır ahşap boyama kursuna geliyorum. Evde kullanmadığımız eşyaları, eskimiş eşyaları buraya getirerek geri dönüşümle yeniden kullanılabilir hale getiriyoruz. Aldığımız ürünleri boyuyoruz. Boyadığımız ürünlerin satışını yapabiliyoruz. Sipariş üzerine de güzel ürünler yapıyoruz” açıklamasını yaptı.

 

EVİMİN EKSİKLİKLERİNİ TAMAMLIYORUM

Kursiyer Meryem Topuz ise, “Ev ekonomisine katkıda bulunuyorum. Evimin eksikliklerini tamamlıyorum. Satış da yapıyorum. Böyle bir imkan bize tanıdığı için Şehitkamil Belediyemize teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.