BU ORGANİZASYONLAR SPORA DEĞER KATTI

Basketbol, futbol, satranç, sualtı sporları, sutopu ve yüzme branşlarında ekim ayı boyunca düzenlediği geleneksel spor organizasyonlarıyla binlerce sporcuyu tesislerinde ağırlayan Şehitkamil Belediyesi, müsabakalar ve şenlikler esnasında düzenlediği farkındalık etkinlikleri, milli ve manevi değerler eğitimleri, Gaziantep ve Türk sporunda iz bırakmış emektarlara gösterdiği vefa ve ay-yıldızlı bayrağın gönderden inmediği, Cumhuriyete duyulan sevginin coşkuyla ifade edildiği dev organizasyon zinciri ile spor, kamuoyunun büyük takdirini kazandı.

 

Kurumlar arası iş birliğiyle yeşil sahada, parke üzerinde ve kulvarlarda birbirinden başarılı organizasyonlar düzenleyen Şehitkamil Belediyesi, il genelindeki lisanslı sporcu sayının artmasına ve müsabık olarak yarışan sporcuların yarışma deneyimlerinin artmasına da büyük katkı sağladı.

 

MİLLİ DEĞERLERİ VE VEFAYI ÖN PLANDA TUTTUK

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama etkinlikleri çerçevesinde 6 farklı branşta organize ettikleri geleneksel spor organizasyonlarında, milli değerleri ve vefayı ön planda tuttuklarını ifade eden Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, konuya ilişkin yaptığı değerlendirmede şunları söyledi:

 

“Kurumlar arası iş birliğiyle organize ettiğimiz geleneksel spor organizasyonlarını başarıyla tamamlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ekim ayı içinde basketbol, futbol, satranç, sualtı sporları, sutopu ve yüzme branşlarında farklı yaş gruplarında binlerce sporcumuzu tesislerimizde ağırladık. Organizasyonların genelinde sonuçlardan, skorlardan, derecelerden, puanlardan çok daha ziyade milli değerlerimize, vefaya, dayanışmaya, paylaşmaya büyük önem verdik. 365 gün herkes için spor anlayışıyla spor faaliyetlerine olan desteğimiz aralıksız devam edecek. Müsabakaların ve şenliklerin düzenlenmesinde büyük destekleri olan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüze, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze, federasyonların branş il temsilcilerine, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonuna, antrenör derneklerine yürekten teşekkür ediyorum. Tüm sporcularımıza spor yaşamları boyunca başarılar diliyorum.”