![](http://cdn.sehitkamil.bel.tr/assets/images/haberler/large/1_(2)_106.jpg)
ÇOCUK YUVASININ MİNİK SAKİNLERİ DOYASIYA EĞLENDİ
Kimsesiz Çocukları Koruma Derneği tarafından düzenlenen pikniğe katılan, Gaziantep Vali Yardımcısı Nursal Çakıroğlu, Şahinbey Kaymakamı Uğur Turan, Şehitkamil Kaymakamı Mehmet Aydın, İl Jandarma Komutanı Jan. Albay Adnan Arslan, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Şahinbey Belediye Başkan Yardımcısı Bürol Ülger, yuvada kalan çocuklarla bir araya geldi.
Programa katılan protokol üyeleri de çocuklar ile tek tek ilgilenerek devletin merhametini ve şefkatini bir kez daha gösterdiler. Özellikle çocuk yuvasının maskotu haline gelen minik Efe, yaptığı şirinliklerle kendisine hayran bıraktı. Çocuklarla sohbet eden Başkan Fadıloğlu da miniklerin büyük ilgisiyle karşılaştı. Etkinliğe katılan protokol üyeleri program sonunda çocuklarla hatıra fotoğrafı çektirdi.
Yuvada kalan çocukların sevgiye ve şefkate ihtiyacı olduğunu dile getiren Kimsesiz Çocukları Koruma Derneği Başkanı Müzeyyen İşsever, “Arkadaşlarımla senelerdir yuvada hizmet veriyoruz. Hizmet başında çocuklarımıza anne sevgisini vermeye çalışıyoruz. Onların eksiklerini fark ettiğimizde onlara yönelik piknik tarzı etkinlikler düzenliyoruz. En önemlisi de 18 yaşından sonra yuvadan ayrılan çocuklara ev ve iş ayarlıyoruz. Bu etkinliklerimizi senede birkaç kez yapıyoruz. Çocuklara ev yemeklerinden dolma, sarma ve sıkma yaparak onları değişik bir atmosferde bir araya getiriyoruz. Bu tür etkinliklerimizde devlet büyüklerimizin de çocuklarımızla birlikte olmalarını sağlıyoruz. Özellikle bize destek veren ve çocuklarımızı yalnız bırakmayan herkese teşekkür ediyorum” dedi.
Haberler
BAŞKAN YILMAZ’DAN YKS ÖĞRENCİLERİNE DANIŞMANLIK DESTEĞİ
BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN AŞURE VE DONDURMA İKRAMI
BAŞKAN YILMAZ’DAN KUZEYŞEHİR’E YARDIM SEFERBERLİĞİ
ŞEHİTKAMİL’DE 10 TON KURUYEMİŞ İMHA EDİLDİ
ŞEHİTKAMİL BELEDİYESİNDEN AŞURE İKRAMI
BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN ÇARPICI AÇIKLAMALAR
KÖY TURNUVALARI, BÜYÜK HEYECANLA DEVAM EDİYOR
ŞEHİTKAMİL’DE, SOKAK HAYVANLARI İÇİN YOĞUN KATILIMLI PROTESTO
DONDURMA KARAVANI, ÇIKSORUT VE YEŞİLOVA’DAKİ ÇOCUKLARA MUTLULUK GÖTÜRDÜ
DENİZ KAMPI, ÖĞRENCİLERE UNUTULMAZ BİR GÜN YAŞATIYOR