ÇOCUKLAR, DOĞAYA DOKUNARAK BÜYÜYOR

Dülük Tabiat Parkı’nda 12 ay boyunca faaliyetlerini aralıksız olarak sürdüren Şehitkamil Belediyesi Gençlik Kampı, farklı yaş gruplarındaki öğrencileri doğa, spor ve eğlenceyle buluşturmaya devam ediyor. Kurumlar arası işbirliğiyle yürüttüğü sosyal projelerle çocuk yaştaki binlerce öğrenciyi kamp alanında misafir eden Şehitkamil Belediyesi, minik yaştaki çocukların ve gençlerin çevre  bilinçlerinin artması konusunda da birbirinden önemli çalışmalara imza atıyor.

 

KAMPÇI ÖĞRENCİLERİMİZ DOĞAYA  DAHA FAZLA SAYGI DUYUYORLAR

Gençlik kampında doğayla buluşan ve birbirinden renkli etkinliklerin ardından enerjilerini deşarj ederek evlerine dönen öğrencilerin kamp programının ardından doğaya daha fazla saygı duyduklarını ifade eden Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Gençlik Kampı’nda gerçekleştirilen faaliyetlerle ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

 

“Çocuklarımız ve gençlerimiz, doğaya  dokunarak büyüsünler diye Gençlik Kampımız 4 mevsim boyunca faaliyetlerini aralıksız olarak sürdürüyor. Kamp faaliyetleri katılımcı öğrencilerimizin çevre  bilinçlerinin artması konusunda büyük fayda sağlıyor. Doğayla  buluşan ve birbirinden renkli etkinliklerin ardından enerjilerini deşarj ederek evlerine dönen öğrencilerimizin kamp programının ardından doğaya daha fazla saygı duyduklarını gözlemliyoruz. Kamp alnında barınak  kurmak, ateş yakmak, o ateşte etkinlikler yapmak, doğa koşullarında hareket kabiliyeti kazanmaları kamp çalışmalarının faydalarından sadece birkaçı. Faaliyetlerin gerçekleştirildiği parkurlar, öğrencilerimizin motor gelişimini de olumlu yönde etkiliyor. İmkanlarımız doğrultusunda  çocuklarımızı ve gençlerimizi kamp alanında  misafir etmeye  ve doğayla buluşturmaya devam edeceğiz.”