![](http://cdn.sehitkamil.bel.tr/assets/images/haberler/large/10_22.jpg)
ÇOCUKLAR, DOĞAYA DOKUNARAK BÜYÜYOR
Dülük Tabiat Parkı’nda 12 ay boyunca faaliyetlerini aralıksız olarak sürdüren Şehitkamil Belediyesi Gençlik Kampı, farklı yaş gruplarındaki öğrencileri doğa, spor ve eğlenceyle buluşturmaya devam ediyor. Kurumlar arası işbirliğiyle yürüttüğü sosyal projelerle çocuk yaştaki binlerce öğrenciyi kamp alanında misafir eden Şehitkamil Belediyesi, minik yaştaki çocukların ve gençlerin çevre bilinçlerinin artması konusunda da birbirinden önemli çalışmalara imza atıyor.
KAMPÇI ÖĞRENCİLERİMİZ DOĞAYA DAHA FAZLA SAYGI DUYUYORLAR
Gençlik kampında doğayla buluşan ve birbirinden renkli etkinliklerin ardından enerjilerini deşarj ederek evlerine dönen öğrencilerin kamp programının ardından doğaya daha fazla saygı duyduklarını ifade eden Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Gençlik Kampı’nda gerçekleştirilen faaliyetlerle ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:
“Çocuklarımız ve gençlerimiz, doğaya dokunarak büyüsünler diye Gençlik Kampımız 4 mevsim boyunca faaliyetlerini aralıksız olarak sürdürüyor. Kamp faaliyetleri katılımcı öğrencilerimizin çevre bilinçlerinin artması konusunda büyük fayda sağlıyor. Doğayla buluşan ve birbirinden renkli etkinliklerin ardından enerjilerini deşarj ederek evlerine dönen öğrencilerimizin kamp programının ardından doğaya daha fazla saygı duyduklarını gözlemliyoruz. Kamp alnında barınak kurmak, ateş yakmak, o ateşte etkinlikler yapmak, doğa koşullarında hareket kabiliyeti kazanmaları kamp çalışmalarının faydalarından sadece birkaçı. Faaliyetlerin gerçekleştirildiği parkurlar, öğrencilerimizin motor gelişimini de olumlu yönde etkiliyor. İmkanlarımız doğrultusunda çocuklarımızı ve gençlerimizi kamp alanında misafir etmeye ve doğayla buluşturmaya devam edeceğiz.”
Haberler
BAŞKAN YILMAZ’DAN YKS ÖĞRENCİLERİNE DANIŞMANLIK DESTEĞİ
BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN AŞURE VE DONDURMA İKRAMI
BAŞKAN YILMAZ’DAN KUZEYŞEHİR’E YARDIM SEFERBERLİĞİ
ŞEHİTKAMİL’DE 10 TON KURUYEMİŞ İMHA EDİLDİ
ŞEHİTKAMİL BELEDİYESİNDEN AŞURE İKRAMI
BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN ÇARPICI AÇIKLAMALAR
KÖY TURNUVALARI, BÜYÜK HEYECANLA DEVAM EDİYOR
ŞEHİTKAMİL’DE, SOKAK HAYVANLARI İÇİN YOĞUN KATILIMLI PROTESTO
DONDURMA KARAVANI, ÇIKSORUT VE YEŞİLOVA’DAKİ ÇOCUKLARA MUTLULUK GÖTÜRDÜ
DENİZ KAMPI, ÖĞRENCİLERE UNUTULMAZ BİR GÜN YAŞATIYOR