ÇOCUKLARDAN BASKETBOLA BÜYÜK İLGİ
Başarılı sporcuların yetiştirilmesi noktasında basketbol, badminton, cimnastik, futbol, yüzme gibi ihtisaslaştığı spor branşlarında altyapıya büyük önem veren Şehitkamil Belediyesi, çocukların ve gençlerin zararlı alışkanlıklardan ve bağımlılıklardan spor yoluyla uzak tutularak, şampiyon sporcuların yetiştirilmesinde büyük çaba gösteriyor. Şehitkamil Belediyesi, yaz spor okullarında uzman eğitmenler eşliğinde çalışmalarını sürdüren dev adamlar ve potanın perileri, branşa özgü konuların anlatıldığı antrenmanlar ve oyun merkezli programlarla basketbolu öğrenip, keyifli zaman geçiriyor.
OYUN VE EĞLENCE MERKEZLİ PROGRAMLARLA BASKETBOL ÖĞRENİYORLAR
Şehitkamil Belediyesi Basketbol Yaz Spor Okullarında katılımcı sporcu öğrencilerin oyun ve eğlence merkezli, milli ve manevi değerler eğitimlerine önem verilen, sürdürülebilir spor alışkanlıklarının kazandırılmasına yönelik programlarla basketbol öğrendiklerini ifade eden Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, yaz basketbol spor okulları kapsamında gerçekleştirilen eğitimlerle ilgili yaptığı değerlendirmede şunları söyledi:
“Yaz tatilinde spor okullarımız aracılığıyla bir kez daha çocuklarımız ve gençlerimizle spor alanlarında buluşmanın mutluğunu yaşıyoruz. Yaz spor okullarımız kayıt kabul sürecinde büyük ilgi gördü. İhtisaslaştığımız tüm branşlarda olduğu gibi çocuklarımız ve gençlerimizin basketbol yaz okuluna olan ilgileri üst seviyede. Şu anda İbrahimli Spor Merkezi ve Atatürk Kültür ve Spor Merkezinde 37 farklı seans seçeneğiyle bine yakın öğrencimiz basketbol eğitimi görüyor. Potanın dev adamları ve perileri oyun ve eğlence merkezli, milli ve manevi değerler eğitimlerine önem verilen, sürdürülebilir spor alışkanlıklarının kazandırılmasına yönelik programlarla basketbol öğreniyor. Ümit ediyorum ki onlar da spor okullarımızda yetişen abi ve ablaları gibi Milli Takım’a kadar yükselir. Bizleri gururlandıran sportif başarılara imza atarlar. Farklı branşlarda düzenlediğimiz yaz spor okulları ve yaz gençlik kamplarında dönem sonuna kadar on binlerce öğrencimizi misafir edeceğiz. Ben, tüm eğitim ve etkinlik sürecinde katılımcısı sporcularımıza, kampçılarımıza, değeri eğitmen ve antrenörlerimize yürekten başarılar diliyorum.”
Haberler
- BAŞKAN YILMAZ’DAN YKS ÖĞRENCİLERİNE DANIŞMANLIK DESTEĞİ
- BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN AŞURE VE DONDURMA İKRAMI
- BAŞKAN YILMAZ’DAN KUZEYŞEHİR’E YARDIM SEFERBERLİĞİ
- ŞEHİTKAMİL’DE 10 TON KURUYEMİŞ İMHA EDİLDİ
- ŞEHİTKAMİL BELEDİYESİNDEN AŞURE İKRAMI
- BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN ÇARPICI AÇIKLAMALAR
- KÖY TURNUVALARI, BÜYÜK HEYECANLA DEVAM EDİYOR
- ŞEHİTKAMİL’DE, SOKAK HAYVANLARI İÇİN YOĞUN KATILIMLI PROTESTO
- DONDURMA KARAVANI, ÇIKSORUT VE YEŞİLOVA’DAKİ ÇOCUKLARA MUTLULUK GÖTÜRDÜ
- DENİZ KAMPI, ÖĞRENCİLERE UNUTULMAZ BİR GÜN YAŞATIYOR