COŞKULU 19 MAYIS KUTLAMASI: “BAYRAKLI BÜYÜK YÜRÜYÜŞ”

Şehitkamil Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla düzenlediği “Bayraklı Büyük Yürüyüş” etkinliğinde Şehitkamillileri Türk Bayrağı etrafında buluşturdu. Coşku ve heyecan dolu etkinlik, büyük bir katılım ve ilgiyle gerçekleşti.

 

Etkinliğin başlangıç noktası, Celal Doğan Parkı oldu. Saat 17.00’de başlayan yürüyüşe, genç yaşlı demeden binlerce Şehitkamilli katıldı. Ellerinde Türk Bayrakları ile yürüyüşe katılan vatandaşlar, milli birlik ve beraberliğin en güzel örneklerinden birini sergiledi. Etkinliğin öncülüğünü ise Şehitkamil Belediye Başkanı Avukat Umut Yılmaz üstlendi. Başkan Yılmaz, yürüyüş boyunca vatandaşlarla birlikte yürüyerek, onların bayram coşkusunu paylaştı.

 

Yürüyüş güzergâhı boyunca coşku ve heyecan hiç eksik olmadı. Etkinliğe katılanlar, Türk Bayrakları ile adeta kırmızı-beyaza bürünmüş bir nehir oluşturdu. Celal Doğan Parkı’ndan başlayan yürüyüş, Şehitkamil Meydanı ve Koru Park’a kadar devam etti.

 

Yürüyüş sırasında, güzergâh üzerinde bulunan evlerdeki vatandaşlar da bayram coşkusuna ortak oldu. Balkonlarına çıkan vatandaşlar, ellerinde Türk bayrakları sallayarak ve alkışlarla yürüyüşe destek verdiler. Bu anlamlı görüntüler, birlik ve beraberliğin en güzel örneklerinden biri olarak hafızalarda yer etti.

 

Etkinlik boyunca bando eşliğinde çalınan marşlar ve şarkılar, yürüyüşe ayrı bir renk ve canlılık kattı. Şehitkamil Belediyesinin “Bayraklı Büyük Yürüyüş” organizasyonu hem gençlere hem de tüm katılımcılara unutulmaz bir bayram anısı yaşattı.

 

Yürüyüşün sonunda varılan Şehitkamil Meydanı ve Koru Park, bayram kutlamalarının doruk noktasına ulaştığı yerler oldu. Burada, katılımcılar için özel bir program düzenlendi. Warm Up-DJ Zen, hazırladığı performans ile bayram coşkusunu zirveye taşıdı. Warm Up-DJ Zen, çaldığı şarkılar ve ritmik müziklerle alandaki kalabalığı eğlendirirken, gençler ve çocuklar da müziğin ritmine kendilerini kaptırdı.

 

“Bayraklı Büyük Yürüyüş” etkinliği, Şehitkamil halkının bayram coşkusunu ve milli birlik ruhunu doyasıya yaşadığı bir gün olarak hafızalarda yerini aldı.