CUMHURBAŞKANININ SEFERBERLİK İLANINA ŞEHİTKAMİL'DEN DESTEK SÜRÜYOR

FADILOĞLU, OKUMA-YAZMA ÖĞRENCİLERİ VE HOCALARLA BİR ARAYA GELDİ

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ülke genelinde başlattığı ‘okuma-yazma bilmeyen kalmasın’ okuma-yazma seferberliğine bugüne kadar olduğu gibi bu günden sonra açacakları kurslarla destek vermeye devam edeceklerini söyledi. Başkan Fadıloğlu, “Geçtiğimiz aylarda Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın başlatmış olduğu okuma-yazma seferberliğine bizler de Şehitkamil Belediyesi olarak her zaman destek olmaya gayret gösteriyoruz” dedi.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın başlattığı ‘okuma yazma bilmeyen kalmasın’ okuma-yazma seferberliğine desteğini sürdüren Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, bu yönde çalışmalarını arttırarak sürdürüyor. Şehitkamil Belediyesi, yetişkin kadınlara yönelik okuma-yazma kursları açarak ilçedeki okuryazar sayısını her geçen ay arttırmaya devam ediyor. Başkan Rıdvan Fadıloğlu, Şehitkamil Belediyesi’ne bağlı sosyal tesislerde görev yapan okuma-yazma hocaları ve öğrencilerini Dülük Tabiat Parkı’nda konuk etti. Programa; Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Şehitkamil İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yağcı, Şehitkamil Belediye Başkan Yardımcıları katıldı.

 

ÖĞRENMENİN YAŞI VE ZAMANI YOKTUR

Öğlen yemeğinin ardından katılımcılara hitap eden Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, şunları söyledi:

 

“Öncelikle davetimize icabet ettiğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Hocalarımıza özellikle teşekkür ediyorum bu konuda büyük bir özveri içerisinde çalışıyorlar. Biz bir ekibiz, büyük bir aileyiz. Bizim birbirimizden ayrımız gayrımız yoktur. Bizim büyük bir sorumluluğumuz var. Eğer bugün bu makamdaysak, bizim sizlere hizmet etme mecburiyetimiz var. Sizler, buradan almış olduğunuz eğitimler neticesinde, kazanımlarınızı yakın dostlarınız, komşularınızla paylaşıp, okuma-yazma bilmeyen bir vatandaşımızın dahi kalmaması için onların da bu kurslara katılmasına destek vermeniz açısından sizlerden destek bekliyoruz. Geçtiğimiz aylarda Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın başlatmış olduğu okuma-yazma seferberliğine bizler de Şehitkamil Belediyesi olarak her zaman destek olmaya gayret gösteriyoruz. Artık 21. yüzyılda okuma-yazma bilmemek mümkün değil. Şu anda bir hastaneye gittiğinizde dahi en azından bir TC kimlik numarasını ezbere bilmek lazım, eşinin telefon numarasını bilmen lazım. Bilmemek ayıp değil, öğrenmemek ayıp. Daha önceleri okuma yazma kurslarımıza katılan birçok kursiyerimiz; ilkokul, ortaokul ve lise diploması aldılar. Üniversiteye giriş yapan kursiyerlerimiz dahi oldu. Öğrenmenin yaşı ve zamanı yoktur. Bu konuda eğitime önem vermeniz, bizleri ziyadesiyle mutlu ediyor.”

 

OKUMA YAZMA KURSUMUZ TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLMUŞ BİR PROJEDİR

Şehitkamil İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yağcı ise şöyle konuştu:

 

“Şehitkamil Belediyemiz ile birlikte yürüttüğümüz bir çok faaliyetlerimiz var. Şu anda yürüttüğümüz okuma-yazma kursumuz ise Türkiye’ye örnek olmuş bir projedir. Sayın Cumhurbaşkanımızın başlattığı okuma-yazma seferberliği sonucunda Şehitkamil Belediyemiz ile ortaklaşa hızlı bir şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Şu anda okuma-yazma kurslarımız devam ediyor. Burada sizler yeni bir hayatın başlangıcına geçtiniz. Birinci kademe bitti, inşallah ikinci kademeyi de bitirip belgenizi aldıktan sonra daha ileriye gitmiş olacaksınız. Ben bu vesileyle desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen Şehitkamil Belediye Başkanımıza ve ekibine yürekten teşekkür ediyorum. Kurslarımıza katılımınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyor, çalışmalarınızda başarılar diliyorum.”

 

BELEDİYEMİZİN VERMİŞ OLDUĞU EĞİTİMLERDEN ÇOK MEMNUNUZ

Programa katılan kursiyer İslim Uçan, “Zamanında çeşitli sebeplerden dolayı okula gidemedim, gidemediğim için de okuma ve yazmayı hiç bilmiyordum. Belediyemizin okuma-yazma kursunu açtığını duyunca hemen başvurumu yaptım ve düzenli bir şekilde kurslara katıldım. Okuma-yazma kursuna gelerek, okuma-yazma öğrendim. Kursa geldikten sonra ismimi yazmayı öğrendim, daha sonra ise her şeyi yazmayı öğrendim. Belediyemizin vermiş olduğu eğitimlerden çok memnunuz. Eskiden hastaneye veya başka bir yere gittiğimizde hiç bir şey bilmiyorduk, otobüslere tek başımıza binemiyorduk. Şimdi ise tek başımıza tüm işimizi görebiliyoruz. Bugün de belediyemizin bizler ve hocalarımız için düzenlediği öğlen yemeği programına katıldık. Allah, kendisinden razı olsun. Allah, hiçbir zaman Başkanımızı başımızdan eksik etmesin” ifadelerini kullandı.