CUMHURİYET’İN 98. YILI, SPOR ORGANİZASYONLARIYLA KUTLANDI

GELENEKSEL TURNUVA VE YARIŞLAR, ŞÖLEN HAVASINDA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

4 FARKLI BRANŞTA BİNLERCE SPORCU PERFORMANS SERGİLEDİ

Türkiye Cumhuriyetin Kuruluşunun 98. yıl dönümü kutlama etkinlikleri çerçevesinde Şehitkamil Belediyesi tarafından organize edilen Geleneksel Cumhuriyet Kupaları Müsabakaları, 4 farklı branşta binlerce sporcuyu bir araya getirdi. Şölen havasında gerçekleştirilen organizasyonlarda ay-yıldızlı coşku, zirveye ulaştı.

 

Şehitkamil Belediyesi, Gaziantep Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle basketbol,  futbol, satranç ve yüzme branşlarında düzenlenen Geleneksel Cumhuriyet Kupaları Müsabakaları, çocuk ve genç yaştaki binlerce lisanslı sporcuyu ekim ayı boyunca spor alanlarında buluşturdu. Tribünlerin adeta bir dolup bir boşaldığı organizasyonların açılış seremonileri ve ödül törenlerinde katılımcıların ay-yıldızlı bayrakla yapmış oldukları kartografiler, bayram coşkusunu taçlandırdı.

 

Spor kulüpleri, okul takımları ve ferdi sporcuların katılımıyla gerçekleştirilen müsabakalarda pandemi dönemi boyunca sahalardan uzak kalan sporcu öğrenciler, bir yandan hasret giderirken bir yandan da yeniden yeteneklerini sergileme fırsatı elde ettiler.

 

CUMHURİYET BAYRAMINI BÜYÜK BİR COŞKUYLA KUTLUYORUZ

Yeşil sahalar, yüzme havuzları ve spor salonlarında binlerce sporcuyu cumhuriyet coşkusuyla misafir ettiklerini ifade eden Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, sporcu velilerine büyük özverileri ve katkılarından dolayı teşekkür etti. Başkan Fadıloğlu, geleneksel spor organizasyonlarıyla ilgili yaptığı demlendirmede şunları söyledi:

 

“Cumhuriyetimizin kuruluşunun 98. yıl dönümünü çocuklarımızın ve gençlerimizin katılımıyla gerçekleştirilen geleneksel spor organizasyonlarında büyük bir coşkuyla kutluyoruz. 10. Geleneksel Cumhuriyet Kupası Yüzme Yarışları, 8. Geleneksel Basketbol Cumhuriyet Kupası, 6. Geleneksel Satranç Cumhuriyet Kupası ve 43. Geleneksel Satranç Cumhuriyet Kupasını kurumlar arası iş birliğiyle adeta şölen havasında gerçekleştirildik. Organizasyonlar süresince değerli velilerimiz, her zaman olduğu gibi büyük özveri ve katkılarıyla yanımızda oldular. Ben, tüm velilerimize yürekten teşekkür ediyorum. Gerek sahada centilmence yarışan sporcularımızın gerek tribünlerde yerlerini alan tüm misafirlerimizin Cumhuriyetimize,  şanlı bayrağımıza olan sevdaları bizlere ayrı bir gurur yaşattı.  Bundan sonraki yıllarda da bu coşku katlanarak devam edecek. Organizasyonların düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Müsabakalara katılan ve dereceye giren tüm sporcularımızı kutluyorum.”