CUMHURİYETİMİZİN 89. YILI KUTLU OLSUN

Milletimizin ezelden ebede uzanan tarih yolculuğunda çok önemli bir dönüm noktası olan ve önümüzde yepyeni ufuklar açan Cumhuriyetimizin 89. Yıldönümünü kutlamanın gururu, heyecanı ve bilinci içindeyiz. Yüce Türk Milletinin, tarihte eşine rastlanmayan bir kahramanlık destanı yazarak gerçekleştirdiği Milli Mücadele sonunda kurduğu Cumhuriyet, Türk Milletinin binlerce yıllık tarihi boyunca, gerçekleştirdiği en büyük atılım, en muhteşem zirvedir. Cumhuriyetimizin kuruluş süreci de milli tarihimizin kaydettiği en büyük ve en şanlı mücadelelerden biri olmuştur. Cumhuriyet çalışmanın, kararlılığın, azmin, birlik olmanın, yeniden doğmanın tarihidir. Cumhuriyet, vatan için siper edilmiş göğüslerin, kadınıyla erkeğiyle, çocuğuyla birleşmiş yüreklerin ve bağımsızlık yolunda kenetlenmiş ellerin tarihidir. Bugün için görevimiz, milli birlik ve sosyal dayanışma ruhu içinde birbirimize kenetlenerek; birlik, beraberlik ve dayanışmamızı arttırmaya devam etmek, sosyal, kültürel ve ekonomik yönden bölgemizde ve dünyada gelişmiş ülkeler seviyesine ulaşmak olmalıdır. Aynı zamanda kalkınmış, huzurlu, istikrara kavuşmuş müşterek bir ülke olmak; bizden sonraki nesillerin vatandaşlığından gurur ve onur duyacakları bir Cumhuriyet bırakmak temel hedefimiz olmalıdır.

 

Bu duygu ve düşüncelerle başta Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemâl Atatürk olmak üzere kahraman silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, şükran ve minnetle anıyorum.

 

Son olarak birlik ve beraberliğimizi pekiştirmek, Cumhuriyet coşkusunu birlikte yaşayabilmek adına Şehitkamil Belediyesi olarak sizleri Kamil Ocak Kapalı Spor Salonunda 31 Ekim Çarşamba saat 19.00’da gerçekleştirilecek olan değerli sanatçı Murat Boz konserine bekliyoruz.