DENİZİ OLMAYAN ŞEHİRDEN DÜNYA YÜZME ŞAMPİYONU OLDU

BİZİM AMACIMIZ BU TESİSLERİ YAPARKEN DÜNYA SPORCULARI YETİŞTİRMEK

Derecesiyle Gaziantep’e ‘Dünya Şampiyonaları’ tarihinde su sporlarındaki ilk madalyasını kazandıran Milli Sporcu Bay, başarısını ailesi ve Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ile paylaştı. Fransa’nın Annemasse kentinde düzenlenen ve 28 ülkeden 240 sporcunun katıldığı dünya şampiyonasında mücadele eden Bay, 6 bin metre açık su yarışında dünya üçüncüsü olarak bronz madalya almaya hak kazandı. Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada kente dünya şampiyonaları tarihinde su sporlarında ilk madalyayı Bay’ın getirdiğini ve bunun için gururlu olduklarını belirtti. Belediye olarak spora daima büyük önem verdiklerine dikkat çeken Fadıloğlu, "Bu başarı durup dururken olmadı. Ben öncelikle velilerimize teşekkür ediyorum. Onlar inandı yavrularını bize emanet ettiler. Hocalarımızda bıkmadan usanmadan bunları çalıştırdılar. Bu yavrumuz normalde kendinden iki yaş büyüklerle beraber mücadele etti. Bu mücadelede iki tane dördüncülüğü, 6 bin metrede üçüncülüğü el etti. Bizim amacımız bu tesisleri yaparken dünya sporcuları yetiştirmek ve milli takıma sporcu göndermekti. Allah’a şükür bugün bunun semeresini görüyoruz. Su altı sporlarında lisanslı sporcu sayısında en önde giden illerden biriyiz" şeklinde konuştu.

BU BAŞARIMI AİLEME VE KULÜBÜME BORÇLUYUM

Aldığı başarıdan dolayı çok gururlu olduğunu ifade eden milli yüzücü Muhammet Emin Bay ise, "Önümüzdeki deki yıl Rusya’da düzenlenecek Avrupa şampiyonasında şampiyon olmak, yine 2018’de inşallah ülkemizde düzenlenmesi beklenen dünya şampiyonasında dünya rekoru kırmaktır. Ben bu başarımı öncelikle aileme ve kulübümde bana emek veren herkese armağan ediyorum" ifadelerini kullandı.

Şehitkamil Belediye Spor Kulüp Başkanı Memik Terlemez ise Bay’ın kentteki su sporcularına rol model olduğunu dile getirerek, "Biz bu başarının arkasından şımarmayacağız, daha çok çalışıp milli takıma şampiyonalara daha çok sporcu göndereceğiz. Ailelerin her konuda bize güvenmelerini istiyoruz" dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ve baba Şemsettin Bay, milli yüzücü Muhammed Emin Bay’a temsili olarak madalya taktı.