![](http://cdn.sehitkamil.bel.tr/assets/images/haberler/large/_DIN_GOREVLILERIMIZ_INSANLARI_IYIYE_VE_GUZELE_YONLENDIREN_YEGANE_KISILERDIR__(3).jpg)
DİN GÖREVLİLERİMİZ İNSANLARI İYİYE VE GÜZELE YÖNLENDİREN YEGANE KİŞİLERDİR
Sayfayı Dinlemek İçin Lütfen Play Butonuna Basın
Dünya’da Hz. Adem tarafından kurulan ilk mescit olan Kabe’den bu yana İslam Alemi’nin ibadet hanelerine ve din görevlilerine büyük önem gösterdiğini belirten Başkan Fadıloğlu; “Çünkü din görevlilerimiz, sadece ibadethanelerin birer görevlisi olarak değil insanları iyiye, güzele ve hoşgörüye yönlendiren yegane kişiler olmuşlardır” diye konuştu.
Dinimiz İslam Bir din görevlisinin, yaşayışıyla insanlara örnek olması gerektiğini bildiriyor diyen Başkan Fadıloğlu; “Yüce kitabımız Kuran-ı Kerim’in topluma daha iyi ve gerçek anlatımı din görevlilerimizin yapmış olduğu araştırmalarla gerçekleşiyor” dedi.
Başkan Fadıloğlu; “İslam Dini’nin En Büyük Özelliklerinden biride, Başka İnanç ve Görüşlere Karşı Sergilediği Hoşgörüdür”
Başkan Fadıloğlu; İslam Dini’nin en büyük özelliğinin, başka inanç ve görüşlere karşı sergilediği hoşgörü olduğunu vurgulayarak, “Tarihimiz de bunun örnekleriyle doludur. Ulaşılan değişik coğrafyalarda diğer dinlerin mabetlerine zarar vermeden cami ve külliyeler inşa edilmiştir. Kendi camilerimize yaptığımız bakım ve onarımın aynısını diğer mabetlere de yapılmıştır. Bu hoşgörü ortamının en büyük mimarları tarihten buyana din görevlilerimiz olmuştur.
Bizlere düşen görev ise bu güzel mirası daha da yüceltmektir. Cami ve ibadethaneler Allah kelamının eksik olmadığı yerlerdir. Onların bakımları ve güzel görünümleri öncelikli görevlerimizdendir. Sadece Belediye olarak değil toplumumuzun da Cami ve İbadethanelere ayrı bir hassasiyet göstermesi gerekir. En az kendi evimize gösterdiğimiz özen kadar Camilerimize de özen göstermeliyiz” dedi.
Tüm Türkiye’deki Din görevlilerinin bu özel günlerini kutlayan Başkan Fadıloğlu; yaptıkları özverili çalışmalardan dolayı da bir kez daha onlara teşekkür etti.
Haberler
BAŞKAN YILMAZ’DAN YKS ÖĞRENCİLERİNE DANIŞMANLIK DESTEĞİ
BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN AŞURE VE DONDURMA İKRAMI
BAŞKAN YILMAZ’DAN KUZEYŞEHİR’E YARDIM SEFERBERLİĞİ
ŞEHİTKAMİL’DE 10 TON KURUYEMİŞ İMHA EDİLDİ
ŞEHİTKAMİL BELEDİYESİNDEN AŞURE İKRAMI
BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN ÇARPICI AÇIKLAMALAR
KÖY TURNUVALARI, BÜYÜK HEYECANLA DEVAM EDİYOR
ŞEHİTKAMİL’DE, SOKAK HAYVANLARI İÇİN YOĞUN KATILIMLI PROTESTO
DONDURMA KARAVANI, ÇIKSORUT VE YEŞİLOVA’DAKİ ÇOCUKLARA MUTLULUK GÖTÜRDÜ
DENİZ KAMPI, ÖĞRENCİLERE UNUTULMAZ BİR GÜN YAŞATIYOR