![](http://cdn.sehitkamil.bel.tr/assets/images/haberler/large/1_(5)_520.jpg)
EKİM AYI SPORLA DOLU DOLU GEÇECEK
TÜM SPORCU ÖĞRENCİLERİMİZİ SPOR ORGANİZASYONLARINA BEKLİYORUZ
Tüm öğrencilerin yoğun eğitim-öğretim maratonunda daha mutlu ve zinde gelişimlerini sağalmak adına farklı branşlarda gelenekselleşen spor organizasyonlarına büyük önem verdiklerini ifade eden Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Cumhuriyetin kuruluşunun 95. yıldönümü kutlama etkinlikleri çerçevesinde organize edilecek olan Cumhuriyet Bayramı Geleneksel Spor Organizasyonları ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:
“Sportif faaliyetler, çocuklarımızın ve gençlerimizin fiziksel, zihinsel ve ahlaki yönden sağlıklı gelişimi adına çok değerli. Bu nedenlerle spor alanında yatırımlarımızı sürdürüyor, spor alanında yaptığımız her yatırımı geleceğimize yapılan yatırım olarak değerlendiriyoruz. Cumhuriyetimizin Kuruluşunun 95. yıldönümü kutlama etkinlikleri çerçevesinde organize edeceğimiz geleneksel spor etkinliklerinde 4 farklı branşta binlerce sporcu öğrencimizi misafir edeceğiz. Spor alanlarımızda bulaştıracağımız öğrencilerimiz spor yoluyla sosyalleşme, yaşıtlarıyla daha fazla paylaşım içerisine girme fırsatı elde edecekler. Basketbol, sutopu, satranç ve yüzme branşlarında gerçekleştirilecek olan spor organizasyonlarına tüm öğrencilerimizi bekliyoruz. Bu tip organizasyonlarda kurumlar arası işbirliğine büyük önem veriyoruz. Bu bağlamda desteklerini esirgemeyen İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüze ve federasyonlarımızın il temsilcilerine yürekten teşekkür ediyorum. 4 farklı branşta yarışmacı olarak yerini alacak tüm sporcularımızı şimdiden spora olan ilgi ve alakalarından dolayı kutluyorum.”
SPORTİF ETKİNLİKLER ÇOCUK OYUNLARIYLA ŞENLENECEK
4 farklı branşta organize edilecek olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Geleneksel Spor Organizasyonlarında müsabaka aralarında oynanacak olan geleneksel çocuk oyunları, sporcu öğrencilerin neşesine neşe katacak. Branşa özgü yarışma ve müsabakalarda yeteneklerini sergileyecek olan sporcu öğrenciler; çuval yarışı, ip atlama, yumurta taşıma gibi geleneksel oyunlarda farklı okullarından organizasyonlara katılan öğrenci arkadaşlarıyla sosyalleşme imkanı elde edecek.
Haberler
BAŞKAN YILMAZ’DAN YKS ÖĞRENCİLERİNE DANIŞMANLIK DESTEĞİ
BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN AŞURE VE DONDURMA İKRAMI
BAŞKAN YILMAZ’DAN KUZEYŞEHİR’E YARDIM SEFERBERLİĞİ
ŞEHİTKAMİL’DE 10 TON KURUYEMİŞ İMHA EDİLDİ
ŞEHİTKAMİL BELEDİYESİNDEN AŞURE İKRAMI
BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN ÇARPICI AÇIKLAMALAR
KÖY TURNUVALARI, BÜYÜK HEYECANLA DEVAM EDİYOR
ŞEHİTKAMİL’DE, SOKAK HAYVANLARI İÇİN YOĞUN KATILIMLI PROTESTO
DONDURMA KARAVANI, ÇIKSORUT VE YEŞİLOVA’DAKİ ÇOCUKLARA MUTLULUK GÖTÜRDÜ
DENİZ KAMPI, ÖĞRENCİLERE UNUTULMAZ BİR GÜN YAŞATIYOR