ENGELLER, ŞEHİTKAMİL İLE ÇÖZÜLÜYOR

ŞEHİTKAMİL BELEDİYESİ ENGELLİ BİR VATANDAŞIN DAHA YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ

Engelli vatandaşları hayata bağlamak ve yaşam standartlarını iyileştirme adına her engelli bireye ulaşmaya çalışan Şehitkamil Belediyesi, son olarak bedensel engelli olan 57 yaşındaki Mustafa Köçegün’e akülü tekerlekli sandalye hediye etti. Akülü tekerlekli sandalyesine kavuşmanın mutluluğunu yaşayan Mustafa Köçegün, ilk turunu evin önünde attı.

 

Yaptığı çalışmalarla ‘sosyal belediyecilik’ alanında önemli çalışmalara imza atan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, engelli vatandaşları hayata bağlamaya ve yaşam standartlarını yükseltmeye devam ediyor. Şehitkamil Belediyesi Gıda Bankası ekipleri, son olarak Aydıntepe Mahallesi’nde ikamet eden 57 yaşındaki Mustafa Köçegün’ü evinde ziyaret ederek, akülü tekerlekli sandalye hediye etti. Akülü tekerlekli sandalyesine binen Mustafa Köçegün, ilk turunu evin önünde attı. Akülü tekerlekli sandalyesine kavuşmanın mutluluğunu yaşayan Mustafa Köçegün, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu’na ve Gıda Bankası ekiplerine teşekkür etti.

 

BELEDİYEMİZ GERÇEKTEN VERDİĞİ SÖZÜ YERİNE GETİRİYOR

En büyük ihtiyacı olan akülü tekerlekli sandalyesine kavuşmanın mutluluğunu yaşayan Mustafa Köçegün, “Geçirmiş olduğum rahatsızlıktan dolayı yaklaşık 2 yıl önce sağ ayak diz altımdan itibaren ampute oldum. Bundan dolayı da tekerlekli sandalyeye ihtiyacım oldu. Daha sonra Şehitkamil Belediyemizin engelli vatandaşlara tekerlekli sandalye dağıttığını duydum ve ben de akülü tekerlekli sandalye için başvurdum. Çok kısa süre içerisinde sonuç aldım ve sağ olsun bugün ekiplerimiz akülü tekerlekli sandalyemi getirdiler. Tekerlekli sandalyeme kavuşmam beni ziyadesiyle mutlu etti. Şehitkamil Belediyemiz gerçekten verdiği sözü yerine getiriyor. Allah, Başkanımızdan bin kere razı olsun. Başkanımız sayesinde çok sıra süre içerisinde tekerlekli sandalyeme kavuştum. Başkanımıza, ekibine, tekerlekli sandalyemi bana ulaştıran buradaki arkadaşlara sonsuz teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.