![](http://cdn.sehitkamil.bel.tr/assets/images/haberler/large/1627294632Fotograf-Birlestirme-.jpg)
FADILOĞLU: “AMACIMIZ, MİLLİ MÜHENDİSLER YETİŞTİREBİLMEK”
BAŞKAN FADILOĞLU, BİLİM ŞEHİTKAMİL’DEKİ ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU
Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan ‘Telafide Ben De Varım’ programı kapsamında Bilim Şehitkamil’de eğitim gören öğrencileri ziyaret etti. Başkan Fadıloğlu, “Amacımız; ulaşamadığımız bir çocuk kalmadan, tüm çocuklarımızı taramadan geçirerek, çocuklarımızda teknoloji farkındalığı oluşturup, memleketimize milli mühendisler yetiştirebilmek” dedi.
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından eğitimde fırsat adaletini sağlamak, okullar arasındaki başarı ve imkan farklılıklarını azaltmak, Covid-19 salgını sürecinde gerçekleştirilen seyreltilmiş, uzaktan eğitim faaliyetlerinin sona erdiği yaz tatili döneminde çocuklarımızın fiziksel, sosyal-duygusal ve akademik gelişimlerini bilimsel, sosyal, kültürel ve sportif eğitim faaliyetleri ile desteklemek amacıyla ‘Telafide Ben De Varım’ programı hazırlandı. Bu kapsamda Şehitkamil Belediyesi bünyesinde hizmet sunan Bilim Şehitkamil’de başlatılan eğitimlere öğrenciler, yoğun ilgi gösterdiler. Pandemi kurallarına uygun şekilde verilen eğitimler sonunda katılımcı öğrencilere sertifika veriliyor.
ÇOCUKLARIMIZ, KENDİLERİNİ KEŞFETME İMKANI BULUYORLAR
Eğitim sürelerini tamamlayan öğrencilere sertifikalarını takdim ettikten sonra açıklama yapan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, şunları söyledi:
“Buradaki amacımız, özellikle 3-4 haftalık paket program dahilinde 40 saatlik bir eğitim ile çocuklarımızda bir farkındalık oluşturmak. Bilim atölyelerinde çocuklarımız, kendilerini keşfetme imkanı buluyorlar. Bu telafi eğitiminde başlayan süreç, bundan sonraki dönemde de normal öğretim döneminde yıl boyu devam edecek. Bu konuda Milli Eğitim Müdürlüğümüze vermiş oldukları desteklerden dolayı teşekkür ediyorum. Sayın Valimizin başkanlığında başlatmış olduğumuz bu projeyle birlikte hem bilim merkezimizde hem Şehitkamil Trafik Eğitim Parkımızda, Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile beraber belirli yaş gurubundaki çocuklarımız buralara gelerek eğitimlerini almaya devam edecekler. Öğrencilerimize, eğitimler sonunda sertifikalarını vereceğiz. Amacımız, bilim atölyelerinde çocuklarda farkındalık oluşturup, onları keşfedebilmek. Dene-yap atölyeleri için iki aşamalı sınavlar yapılıyor. Burada 3 yıllık bir eğitim programı var. Bu 3 yıllık eğitim programının 2 yılı projelendirme noktasında, üçüncü yılında ise bu işin hayata geçirilmesi noktasında birebir proje çalışılıyor. Burada teknik imkanlarımız, her türlü alt yapımız var. Her türlü imkanlarımızı çocuklarımıza sunuyoruz. Çocuklarımızın hayal dünyasında ne varsa onları önce bir proje safhasına geçişini sağlıyoruz, daha sonra da üretim noktasında kendilerini destekliyoruz. Ben, burada emek veren tüm hocalarımıza ve bize desteğini esirgemeyen Valimizin başkanlığında tüm Milli Eğitim camiasına teşekkür ediyorum. Amacımız; ulaşamadığımız bir çocuk kalmadan, tüm çocuklarımızı taramadan geçirerek, çocuklarımızda teknoloji farkındalığı oluşturup, memleketimize milli mühendisler yetiştirebilmek.”
Öğrencilere çeşitli hediyeler veren Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, öğrencilerle hatıra fotoğrafı çekildi.
Haberler
BAŞKAN YILMAZ’DAN YKS ÖĞRENCİLERİNE DANIŞMANLIK DESTEĞİ
BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN AŞURE VE DONDURMA İKRAMI
BAŞKAN YILMAZ’DAN KUZEYŞEHİR’E YARDIM SEFERBERLİĞİ
ŞEHİTKAMİL’DE 10 TON KURUYEMİŞ İMHA EDİLDİ
ŞEHİTKAMİL BELEDİYESİNDEN AŞURE İKRAMI
BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN ÇARPICI AÇIKLAMALAR
KÖY TURNUVALARI, BÜYÜK HEYECANLA DEVAM EDİYOR
ŞEHİTKAMİL’DE, SOKAK HAYVANLARI İÇİN YOĞUN KATILIMLI PROTESTO
DONDURMA KARAVANI, ÇIKSORUT VE YEŞİLOVA’DAKİ ÇOCUKLARA MUTLULUK GÖTÜRDÜ
DENİZ KAMPI, ÖĞRENCİLERE UNUTULMAZ BİR GÜN YAŞATIYOR