FADILOĞLU: “BİZ, ŞEHİTKAMİL OLARAK BÜYÜK BİR AİLEYİZ”

YÜZLERCE ÇOCUK ŞENLİKTE BULUŞTU

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri çerçevesinde organize edilen ‘Önce Öğren Sonra Eğlen’ projesi kapsamında gerçekleştirilen şenlikteki çocuklarla buluştu. Yüzlerce çocuğa etkinliklerde eşlik eden Başkan Fadıloğlu, “Biz, Şehitkamil olarak büyük bir aileyiz. Amacımız; daha sağlıklı, daha zinde bir gençlik yetiştirebilmek. Amacımız; çocuklarımızın akademik başarılarının yanında sportif başarılarını da ön plana çıkarabilmek” dedi.

 

Merveşehir Stadyumu’nda düzenlenen programa; Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, AK Parti Gaziantep Milletvekili Adayı Bünyamin Bozgeyik, Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe, Şehitkamil İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yağcı, yaklaşık 500 öğrenci, öğretmenler ve veliler katıldılar.

 

Sadece 2022-2023 eğitim öğretim yılı içerisinde 30 binin üzerinde öğrenciyi sportif etkinliklerde buluşturduklarını kaydeden Başkan Rıdvan Fadıloğlu, kendilerine bağlı stadyumların, yüzme havuzlarının, kapalı spor salonlarının, spor merkezlerinin, gençlik kamplarının aralıksız hizmet verdiğini vurguladı. Hizmetlerinin hem ilçe merkezindeki hem de kırsal bölgede bulunan mahallelerdeki öğrencileri kapsadığını dile getiren Başkan Fadıloğlu, ‘Önce Öğren Sonra Eğlen’ projesi kapsamında Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile koordineli şekilde çalışmalarını sürdüreceklerini belirtti.

 

Beceri koordinasyon parkuru, geleneksel çocuk oyunları, yüz boyama ve parmak boyası etkinliği, tişört tasarımı etkinliği, grup dinamiği oyunları, eğitsel oyunlar, branşa özgü yetenek taramaları, duyusal-işitsel testler, refleks oyunları ve akıl-zeka oyunları etkinliklerine çocuklara eşlik eden Başkan Rıdvan Fadıloğlu, çocuklarla hatıra fotoğrafı da çektirdi.

 

AMACIMIZ; DAHA SAĞLIKLI, DAHA ZİNDE BİR GENÇLİK YETİŞTİREBİLMEK

Programda katılımcılara hitap eden Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, şu ifadeleri kullandı:

 

“Öncelikle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nız kutlu olsun. Her türlü imkan, memleketimizin evladının emrinde. Bu tür etkinlikleri biz belediye olarak bir başımıza yapmamız mümkün değil. Milletvekilliği Adayımız Sayın Bünyamin Bozgeyik, Spor Toto Teşkilat Başkanı olarak o kurumun başında olduğu müddetçe şehrin her noktasında spora destek vermek adına onların katkısını en başta gördük. Diğer taraftan İl Milli Eğitim Müdürümüz, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz, Halk Eğitim Müdürlüğümüz, beden eğitimi spor yüksekokulundan alınan desteklerle şu anda çocuklarımızı emanet ettiğimiz hocalarımızın vermiş olduğu desteklerle amacımız; daha sağlıklı, daha zinde bir gençlik yetiştirebilmek. Evet, çocuklarımızın eğitimi, bizim için önemli ama bir o kadar sportif, sanatsal, kültürel etkinlikleri de en az dersleri kadar önemli. Şu ana kadar tüm ekip arkadaşlarımız önce tüm köy okullarında bu etkinlikleri gerçekleştirdi. Mevcut sistem içerisinde şehir merkezindeki okullarımıza da belirli aralıklarla bu etkinlikleri götürüyoruz. Başta söylediğim gibi amacımız; çocuklarımızın akademik başarılarının yanında sportif başarılarını da ön plana çıkarabilmek. Allah'ın izniyle bundan sonraki süreçte de bütün çocuklarımızın sportif olarak hangi branşlarda kendilerini yetkin görüyorlarsa hangi branşta başarılılarsa o branşlarda alıp yukarıya taşıyabilmek. Bugün bu sahanın içerisinde akıl zeka oyunlarında, satrançta görmüş olduğumuz çocukların içerisinden çıkan 11 yavrumuz, şu anda Milli Takım’da. Yine sportif faaliyetlerin içerisinden çıkan yüzücü sporcularımızdan dünya şampiyonları çıktı. Bizim için önemli olan götürüp dünyadaki olan etkinliklerde İstiklal Marşı'nı okutup ay-yıldızlı bayrağı göndere çektirmesi. Biz, Şehitkamil olarak büyük bir aileyiz. Böyle büyük bir ailenin mensubu olmaktan gurur duyuyorum. Bize vermiş oldukları desteklerden dolayı hem Bünyamin Bey'e hem milli eğitim camiasına yürekten teşekkür ediyorum.”

 

GELECEĞİMİZİN TEMİNATI ÇOCUKLARIMIZLA BİRLİKTEYİZ

Programda konuşan AK Parti Gaziantep Milletvekili Adayı Bünyamin Bozgeyik, şu ifadeleri kaydetti:

 

“Sayın Başkanım, Milli Eğitim Müdürümüz, kıymetli gençler. Sevgili aileler, gözümüzün bebeği, çocuklarımız. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun. Sevgili Başkanım, öncelikle size ve İl Milli Eğitim Müdürümüze, ailelerimizin önünde çok teşekkür etmek istiyorum. Allah, sizlerden razı olsun. Çok büyük emek var. Yıl boyu, Şehitkamil Belediyemizle bir arada çocuklarımıza bu program hazırlamış ve mükemmel bir sonuç alınmış. Biz de biraz önce İl Milli Eğitim Müdürümüz ve Belediye Başkanımız ile sahaya daldık. Biz, üç çocuk olduk. Oyundan, zor kurtulduk. Geri döndük. Bünyamin Bozgeyik olarak Şehitkamil Belediyemizde 1998-2004 yıllarında görev yaptık. Bugün çok büyük bir nostalji yaşıyorum. Allah razı olsun. Sayın Başkanım ile birlikte duygusal anlar yaşıyoruz. Eskiden çalıştığımız, mesai harcadığımız yerlerde bugün çocuklarımızla geleceğimizin teminatı çocuklarımızla birlikteyiz.”

 

MİNİK YÜREKLERİNDE BİR SICAKLIK OLMAYA TALİBİZ

Programda konuşan Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe, şu sözleri kullandı:

 

“Sevgili annelerimiz, annelerimizin göz bebeği, sevgili çocuklarımız. 23 Nisan programına hoş geldiniz. Evet, bu bayram içimiz biraz buruk. Üzgünüz. Fakat bizi bu üzüntümüzden çıkaracak olan umudumuz, çocuklarımız var. İnşallah, 23 Nisan programları sebebiyle hazırlanan bu programlarda çocukların yüzlerinde bir tebessüm, minik yüreklerinde bir sıcaklık olmaya talibiz. Bu vesileyle 23 Nisan programını bizlere hazırlayan, bütün imkanlarını seferber eden bütün çalışanlarıyla çocuklarımızın, velilerimizin yanında olan saygıdeğer Şehitkamil Belediye Başkanımız Rıdvan Fadıloğlu'na çok teşekkür ediyorum. Az önce çocuklarımızın eğlendikleri, öğrendikleri alanları gezdik. Muhteşem. Çok heyecanlılar. Sizlerin canları bizlere emanet. Ben gördüm ki bu emanetler emin ellerde. Ben tekrar bütün bu güzel organizasyonun hazırlanmasında, çocuklara sunulmasında, yüzlerinde oluşturulan tebessüm için bütün belediye çalışanlarımıza saygıdeğer Başkanımıza teşekkür ediyorum.”