FADILOĞLU: “ÇALIŞMAMIZI TAMAMLADIK VE MİLLETİMİZİN HİZMETİNE SUNDUK”

BAŞKAN FADILOĞLU, 78 NOLU PARK VE OTOPARKI İNCELEDİ

Karacaahmet Mahallesi 78 Nolu Park ve Otoparkı inceleyen Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, “Bu bölgede şu an itibariyle yerleşimler başlamak üzere. Vatandaşımız gelmezden önce onların yeşil alanlarını temin edelim, diye park çalışmamızı tamamladık ve milletimizin hizmetine sunduk” dedi.

 

Yaptığı örnek uygulamalara bir yenisini ekleyen Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, henüz yerleşimin yoğunlaşmadığı yaşam alanında başlatılan park ve otoparkın tamamlandığını kaydetti. Karacaahmet Mahallesi 78 Nolu Park ve Otoparkı yerinde inceleyen Başkan Rıdvan Fadıloğlu, parkın 20 bin 176 metrekare alan üzerine yapıldığı bilgisini verdi. Karacaahmet Mahallesi 78 Nolu Park’ın içerisinde; 1 adet futbol sahası, 1 adet basketbol sahası, 2 adet engelsiz oyun grubu, 2 adet fitness alanı, 450 metre yürüyüş yolu bulunduğu bilgisini aktaran Başkan Fadıloğlu, parka ait 200 araçlık otopark yaptıklarını söyledi.

 

ENGELSİZ PARK YAPTIK

Engelli vatandaşların parktan rahatlıkla yararlanabileceklerini dile getiren Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, şu açıklamada bulundu:

 

“Karacaahmet Mahallesi’nde yapmış olduğumuz yeni parktayız. Karacaahmet Mahallesi de çok yoğun gelişen ve büyüyen bir bölge konumunda. Şehitkamil Nikah Salonu’nun olduğu noktadan sonra Fıstıklık Mahallesi’ne kadar olan bölgenin arasında kalan, daha önce enkaz alanı olarak planlanmış. Alt kısımları da sağlam zemin olan bu bölgede imar çalışması yapılmıştı. Bir taraftan Fıstıklık Mahallesi’nin yoğunluğu, bir taraftan bu bölgenin yoğunluğu ile birlikte yeşil alan ihtiyacı hasıl oldu. Bu konuda yapmış olduğumuz çalışmalar neticesinde ve yapılan planlamanın sonucunda oluşan bu alanı şu anda milletimizin hizmetine sunduk. Engelli vatandaşlarımızın parkımızdan yararlanacağı bir planlama yaptık. Engelsiz park yaptık. Diğer tarafta da çocuklarımız için yapılan oyun ünitelerimiz var. İnce ve uzun bir aks üzerinde hem oyun gruplarının olduğu hem oturma alanlarının olduğu hem de yürüyüş parkurunun olduğu geniş bir alanı kapsıyor. Yolun diğer tarafında ise ağaçlama alanı yaptık. Onun yanında da 1 adet basketbol sahası, 1 adet futbol sahası yaptık. Milletimize şimdiden hayırlı olmasını diliyorum. Bu bölgede şu an itibariyle yerleşimler başlamak üzere. Vatandaşımız gelmezden önce onların yeşil alanlarını temin edelim, diye park çalışmamızı tamamladık ve milletimizin hizmetine sunduk.”