FADILOĞLU: “KADİR GECESİ’NE KAVUŞMANIN SEVİNCİNİ YAŞIYORUZ”

BAŞKAN FADILOĞLU’NUN KADİR GECESİ MESAJI

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Kadir Gecesi dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı. Başkan Fadıloğlu mesajında, “Milletimizin ve tüm İslam aleminin Kadir Gecesi’ni yürekten tebrik ediyorum. Rabbimden, hepimizi sağlık, huzur ve güven içerisinde Ramazan Bayramı’na eriştirmesini temenni ediyorum” ifadesine yer verdi.

 

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Kadir Gecesi nedeniyle yayımladığı kutlama mesajında şu ifadeleri kullandı:

 

“Ramazan ayı içerisinde yer alan, mükafatların sınırsız olarak verildiği, kalplerimizin, duygu ve davranışlarımızın her türlü kötülükten arındığı, aramızdaki sevginin hepimizi kucaklaması için yeni adımlar atma imkanı bulduğumuz Kadir Gecesini idrak edecek olmanın huzurunu yaşıyoruz.

 

Müslümanlar üzerine farz kılınan oruç ibadetinin yerine getirildiği Ramazan Ayı’nın dinimizce üstün olmasının sebeplerinden birisi de kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim’in inmeye başladığı, bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’ni bünyesinde barındırmasıdır.

 

Pek çok hayır ve bereketi bünyesinde barındıran, manevi haz ve coşkunun doruğa ulaştığı Ramazan Ayı’nın son günlerine yaklaşmanın hüznünü taşırken, bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’ne kavuşmanın da sevincini yaşıyoruz. Arınma ve bağışlanma fırsatı sunan bu mübarek gün ve gecelerde ibadetlerimizde, ahlaki yaşantımızda istikrar ve istikametin önemli olduğu bilinmeli, bugünü her gün yaşamaya gayret etmeliyiz.

 

Birlik ve beraberliğe, kardeşlik ve dayanışmaya en çok muhtaç olduğumuz bu günlerde mübarek gün ve gecelerin önemini daha iyi idrak ederek, bu mübarek gecede, bu güzel vatanda birlikte yaşadığımız bütün kardeşlerimizi, felaketlerle boğuşan yakın ve uzak çevremizdeki tüm insanlar için sevginin, barışın ve huzurun olması en büyük dileğimizdir.

 

Dua ve tövbelerin kabul edildiği bu müstesna geceyi, Yüce Allah’ın rahmeti ve mağfiretine nail olmak için önemli bir fırsat olarak değerlendirmeli, dargınlıkların bir kenara bırakılarak, aramızdaki kardeşlik bağlarımızın gelişmesine vesile olarak görmeliyiz.

 

Milletimizin ve tüm İslam aleminin Kadir Gecesi’ni yürekten tebrik ediyorum. Rabbimden, hepimizi sağlık, huzur ve güven içerisinde Ramazan Bayramı’na eriştirmesini temenni ediyorum.”