FADILOĞLU: “MİRAÇ KANDİLİ’NE ERİŞMENİN HUZUR VE MUTLULUĞUNU YAŞIYORUZ”

BAŞKAN FADILOĞLU, MİRAÇ KANDİLİ’Nİ KUTLADI

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Miraç Kandili dolayısıyla mesaj yayımladı. Başkan Fadıloğlu mesajında, Miraç Kandil’inin hayırlara vesile olmasını temenni etti.

 

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, mübarek üç ayların ikinci kandili olan Miraç Kandili dolayısıyla mesaj yayımladı. Başkan Rıdvan Fadıloğlu, mesajında şu ifadelere yer verdi:

 

“Sevgi ve kardeşlik bağlarının pekiştirildiği, manevi değerlerin güç kazandığı, içerisinde bolca feyz ve bereketi barındıran Miraç Kandil’ine erişmenin huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

 

Miraç, başta Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV) olmak üzere her Müslüman için manevi bir terfi, Yüce Rabbimiz ile buluşma ve selamlaşma, O’nun katında yücelme ve yükselme ve bu vesileyle yüksek insani sorumluklar üstlenmeyi ifade eder. Bizlere düşen; miracın ruhu, manası, hikmeti, hakikati ve evrensel mesajları üzerinde yeniden düşünmektir.

 

Alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamberimiz Hz. Muhammed’in Yüce Allah’ın sonsuz kudreti ile bir gecede, önce Mescid-i Aksa’ya oradan da Sidretü’l Münteha denilen en üst makama yükseltilişini ifade eden Miraç, Hz. Peygamberin şahsında insanlığa sunulmuş ulvi bir yükselişin sembolüdür.

 

Peygamberimiz Hazreti Muhammed’in hikmet dolu yolculuğunun gerçekleştiği Miraç Gecesi, Müslümanların inanç ve kültür dünyasında vazgeçilmez bir öneme sahiptir. Bu sebeple kandiller, sevgi, hoşgörü, birlik ve beraberliğin en güzel yaşandığı, manevi dünyamızın aydınlandığı en özel günlerdendir. Bu mübarek gün ve geceler vesilesiyle dostluk ve birliğe daha çok önem vermeli, kırgınlıklardan kaçınmalı, hatalarımızı telafi etmeye çalışmalıyız.

 

Bu duygu ve düşüncelerle tüm İslam aleminin Miraç Kandil’ini gönülden tebrik ediyor, bu mübarek ve anlamlı gecenin, ülkemize ve tüm insanlığa hayırlara vesile olması dileklerimle sağlıklı ve huzurlu günler temenni ediyorum.”