FADILOĞLU: “ŞEHİTLERİMİZİ; RAHMET, MİNNET VE ŞÜKRANLA ANIYORUM”

BAŞKAN FADILOĞLU’DAN ŞEHİT AİLELERİNE ZİYARET

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla şehit ailelerini ziyaret etti. Aileler ile yakından ilgilenen Başkan Fadıloğlu, kapılarının her zaman şehit yakınlarına sonuna kadar açık olduğunu söyledi.

 

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Gününün 106. yıl dönümü etkinlikleri çerçevesinde Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, şehit ailelerini ziyaret etti. Başkan Fadıloğlu, ilk olarak 2008 yılında Şırnak’ın Güçlükonak ilçesinde uzaktan kumandalı mayının patlatılması sonucu şehit düşen Jandarma Er Mehmet Gidiş’in annesi Sultan Gidiş’i ziyaret etti. Aile ile yakından ilgilenen Başkan Fadıloğlu, herhangi bir sorun ve sıkıntılarının olup olmadığını sordu. Sohbet ortamında geçen ziyaret sonunda şehit düşen Jandarma Er Mehmet Gidiş için dualar edildi. Başkan Fadıloğlu, daha sonra 29 Ekim Mahallesi’nde ikamet eden şehit Mehmet Şirin’in babası Latif Şirin ve annesi Fatma Şirin’i ziyaret etti. Kapılarının her zaman şehit yakınlarına sonuna kadar açık olduğunu ifade eden Fadıloğlu, her zaman şehit ailelerinin yanında olacaklarını kaydetti. Ziyaret sonunda şehit Mehmet Şirin için dualar edildi.

 

TÜM ŞEHİTLERİMİZİ, RAHMETLE, MİNNETLE VE ŞÜKRANLA ANIYORUM

Ziyaret sonunda açıklamada bulunan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, “18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü etkinlikleri çerçevesinde bugün şehitlerimizin ailelerini ziyaret ediyoruz. Bugün burada baba Latif Bey ve anne Fatma Hanım ile beraberiz. Bundan 21 yıl önce Rahmet-i Rahman’a kavuşan şehidimiz Mehmet’in ailesinin ziyaretinde bulunuyoruz. Allah, cennetinde buluştursun. Allah, hepimize de imanla yaşayıp, imanla göç etmeyi nasip etsin. Bu toprakları bize vatan eden atalarımıza ne kadar minnette bulunsak, ne kadar şükür etsek azdır. Tabi dünya var oldu olalı iyilerin ve kötülerin mücadelesi vardır, bundan sonra da devam edecek. İyilerin tarafında yer alan şehitlerimiz, bu toprakları vatan kılmak adına canlarını seve seve verdiler. Bizler de onların emanetine sahip çıkmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Allah; memleketimizi, milletimizi daim eylesin. Tüm şehitlerimizi; rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Ailelerine de tekrardan baş sağlığı diliyorum. Rabbim, cennetinde buluştursun” şeklinde konuştu.

 

BAŞKANIMIZ, BİZLERİ HİÇBİR ZAMAN YALNIZ BIRAKMIYOR

Şehit Mehmet Şirin’in babası Latif Şirin, Başkan Fadıloğlu’nun ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Rabbim, her zaman Başkanımızdan razı olsun. Bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmıyor, daima bizlerin yanında olmaya çalışıyor. Bugün de bizi ziyaret ettiği için kendisine çok teşekkür ediyorum. Bizleri sevindirdiği için Allah kendisinden razı olsun” ifadelerini kullandı.