FADILOĞLU: "ALTIN HARFLERLE YAZILMIŞ EŞSİZ BİR ZAFER"

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla yayımladığı kutlama mesajında şu ifadelere yer verdi:

 

“Tarihi şanlı zaferlerle dolu aziz milletimizin yeniden doğuşunu müjdeleyen ve Cumhuriyetimize hayat veren, milletimizin bağımsızlık inancını, hür ve bağımsız yaşama kararlılığını tüm dünyaya bir kez daha ilan ettiği Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin 98. yıl dönümünü yürekten kutluyorum.

 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, 26 Ağustos’ta başlayan ve 30 Ağustos 1922’de tarihe altın harflerle yazılmış eşsiz bir zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi ile vatan topraklarımız kurtarılmış; milletimiz, hürriyet ve bağımsızlık içinde yaşama hakkına sahip olmuştur.

 

Anadolu insanımızın kadını, erkeği, yaşlısı, genciyle topyekun verdiği onurlu bir mücadelenin eseri olan bu büyük zafer, ulusumuzun kudret ve kahramanlığının bir göstergesi olmakla kalmamış, birlik ve beraberliğimizin ne kadar büyük ve sarsılmaz olduğunu da ortaya koymuştur.

 

Bu duygu ve düşüncelerle aziz milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı yürekten kutluyor, başta milli mücadelemizin önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimizi şükranla yad ediyorum.”