![](http://cdn.sehitkamil.bel.tr/assets/images/haberler/large/1680075586FOTO-BIRLESTIRME-(1)-.jpg)
FADILOĞLU, GENÇLERLE ‘BİLİNÇLİ GENÇ OLMAK’ ÜZERİNE KONUŞTU
BAŞKAN FADILOĞLU, ÖĞRENCİLERLE BİRLİKTE SERGİ AÇTI
Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Mehmet Akif Ersoy Gençlik Kütüphanesi’ndeki gençlerle Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın ‘Bilinçli Genç Olmak’ isimli eseri üzerine konuştu ve kütüphanedeki öğrencilerle sergi açtı.
Kütüphaneler Haftası etkinlikleri kapsamında Mehmet Akif Ersoy Gençlik Kütüphanesi’ndeki öğrencileri ziyaret eden Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, gençlerle kitap tahlili yaptı, sergi açılışı gerçekleştirdi. Prof. Dr. Nevzat Tarhan tarafından kaleme alınan ‘Bilinçli Genç Olmak’ adlı eserle ilgili değerlendirmelerin ve fikir alışverişinin yapıldığı bölümün ardından Başkan Rıdvan Fadıloğlu, öğrencilerle birlikte ‘Kütüphaneler’ konulu fotoğraf sergisinin açılışını yaptı.
Öğrencilerin, 59. Kütüphaneler Haftası’nı tebrik eden Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, öğrencilere çeşitli hediyeler verdi.
50 BİN ÖĞRENCİMİZ, KÜTÜPHANELERİMİZDEN FAYDALANIYOR
Program sonunda konuşan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, şu ifadeleri kaydetti:
“Kütüphaneler Haftası etkinlikleri çerçevesinde bugün Mehmet Akif Ersoy Gençlik Kütüphanesindeyiz. Şehitkamil Belediyesi olarak 26 kütüphanemizin 21 tanesi haftanın 6 günü, 5 kütüphanemiz de haftanın 7 günü sabah 8:00’dan akşam 22:00’a kadar hizmet veriyor. Burada özellikle üniversiteye hazırlanan, KPSS’ye hazırlanan kardeşlerimiz için bu ortamı sunuyoruz. Yaklaşık 50 bin öğrencimiz, kütüphanelerimizden faydalanıyor. Burada yalnızca üniversiteye hazırlananlar değil, 65 yaşındaki ev hanımı kardeşlerimizin de gelip burada kitap okuma günlerinin yapıldığı bir ortamı sağlıyoruz. Yapmış olduğumuz yarışmalar neticesinde de alt yaş grubundan 65 yaş üstüne kadar değişik kategorilerde en fazla kitap okuyan vatandaşlarımızla Kütüphaneler Haftası etkinliği çerçevesinde ödüllendiriyoruz. Amacımız, okumanın artmasını sağlamak. Bu şekilde eğitim şehri Gaziantep’e destek olabilmek adına tüm ekip arkadaşlarımızla birlikte milletimizin emrindeyiz.”
Haberler
BAŞKAN YILMAZ’DAN YKS ÖĞRENCİLERİNE DANIŞMANLIK DESTEĞİ
BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN AŞURE VE DONDURMA İKRAMI
BAŞKAN YILMAZ’DAN KUZEYŞEHİR’E YARDIM SEFERBERLİĞİ
ŞEHİTKAMİL’DE 10 TON KURUYEMİŞ İMHA EDİLDİ
ŞEHİTKAMİL BELEDİYESİNDEN AŞURE İKRAMI
BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN ÇARPICI AÇIKLAMALAR
KÖY TURNUVALARI, BÜYÜK HEYECANLA DEVAM EDİYOR
ŞEHİTKAMİL’DE, SOKAK HAYVANLARI İÇİN YOĞUN KATILIMLI PROTESTO
DONDURMA KARAVANI, ÇIKSORUT VE YEŞİLOVA’DAKİ ÇOCUKLARA MUTLULUK GÖTÜRDÜ
DENİZ KAMPI, ÖĞRENCİLERE UNUTULMAZ BİR GÜN YAŞATIYOR