![](http://cdn.sehitkamil.bel.tr/assets/images/haberler/large/DAN_CANAKKALE_ZAFERI_ACIKLAMASI.jpg)
FADILOĞLU'DAN ÇANAKKALE ZAFERİ AÇIKLAMASI
Sayfayı Dinlemek İçin Lütfen Play Butonuna Basın
Şehitkamil Belediye Başkanı M. Rıdvan FADILOĞLU mesajında, “Çanakkale Zaferi: Milletimizin kendine olan güvenini arttırmış, bağımsızlığa olan inancını perçinlemiştir. Daha sonraki yıllarda verilecek olan Kurtuluş Mücadelesinin kazanılmasını sağlamıştır. Türkiye Cumhuriyeti'ne giden yolu açmıştır.” dedi.
“Bu destan, Çanakkale'yi geçmek isteyen düşman kuvvetlerine karşı Vatan evlatlarının göğsünü siper ederek kazandıkları eşsiz bir zaferdir. Çanakkale Zaferi, Türk'ün yeniden şahlanışıdır. Bu destanla Türk milletinin, azim, irade ve kararlılığını dünyaya göstermiştir. Çanakkale Zaferi, sadece Türkiye için değil, dünya açısından da önemli bir destandır. Çünkü Çanakkale Savaşı, Birinci Dünya Savaşı'nın en kritik aşaması olmakla birlikte, sonuçlarıyla da Türk milletinin kaderini belirlemiş ve tarihin akışını değiştirmiştir. Bu savaşta tüm dünya, Türk milletinin kahramanlığını, cesareti, kararlılığı ve azmini daha iyi görmüştür. Çanakkale Zaferi, sıradan bir destan değildir. Bitti, yok oldu sanılan bir millet bu zaferle yeniden şahlanmıştır. Mukaddes vatan toprakları için canını seve seve vererek bir ulusun kaderini değiştiren; bağımsızlığımızı, sarsılmaz imanları ve eşsiz cesaretlerine borçlu olduğumuz aziz şehitlerimize minnet borçluyuz. Çanakkale Zaferimizin mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi bir kez daha minnet ve şükranla anıyorum"..
Haberler
BAŞKAN YILMAZ’DAN YKS ÖĞRENCİLERİNE DANIŞMANLIK DESTEĞİ
BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN AŞURE VE DONDURMA İKRAMI
BAŞKAN YILMAZ’DAN KUZEYŞEHİR’E YARDIM SEFERBERLİĞİ
ŞEHİTKAMİL’DE 10 TON KURUYEMİŞ İMHA EDİLDİ
ŞEHİTKAMİL BELEDİYESİNDEN AŞURE İKRAMI
BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN ÇARPICI AÇIKLAMALAR
KÖY TURNUVALARI, BÜYÜK HEYECANLA DEVAM EDİYOR
ŞEHİTKAMİL’DE, SOKAK HAYVANLARI İÇİN YOĞUN KATILIMLI PROTESTO
DONDURMA KARAVANI, ÇIKSORUT VE YEŞİLOVA’DAKİ ÇOCUKLARA MUTLULUK GÖTÜRDÜ
DENİZ KAMPI, ÖĞRENCİLERE UNUTULMAZ BİR GÜN YAŞATIYOR