![](http://cdn.sehitkamil.bel.tr/assets/images/sehitkamil-logo-buyuk.jpg)
FUTBOL SEVGİSİYLE YEŞİL SAHADA BULUŞTULAR
SPOR YAPMANIN ZİHİNSEL, FİZİKSEL VE MANEVİ GELİŞİME KATKISI BÜYÜK
Turnuvanın ilk santrasını futbol sevdalısı küçük kramponlarla gerçekleştiren Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, organizasyonun açılış seremonisinde yaptığı konuşmada spor yapmanın çocukların fiziksel, zihinsel ve manevi gelişimlerine büyük katkı sağladığını ifade etti. Başkan Fadıloğlu, konuşmasında şunları söyledi:
“Haydi Çocuklar Camiye Projesi kapsamında düzenlediğimiz futbol turnuvasında 15 farklı camide çalışmalara katılan 10-14 yaş aralığındaki 150 öğrencimizi yeşil sahada misafir etmenin mutluluğu içerisindeyiz. Spor yapmanın çocukların fiziksel, zihinsel ve manevi gelişimlerine büyük katkısı var. Bu nedenle gerek onları bu tür faaliyetlere yönlendiren hocalarımızı, öğretmenlerimizi değerli velilerimizi gerek spor yapma arzularını dile getiren ve bu organizasyonu düzenlememize vesile olan sporcu öğrencilerimizi yürekten kutluyorum. Çocuklarımızın sağlıklı şartlarda sportif, sosyal ve kültürel etkinliklere katılabilmeleri adına çalışmalarımızı hız kesmeden sürdürüyoruz. Proje faaliyetlerinin yürütülmesinde ve bu anlamlı turnuvanın düzlenmesinde emeği geçen başta Gaziantep İl Müftülüğümüz olmak üzere, Hayırda Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğine, katılımcı tüm camilerimizde görev yapan değerli hocalarımıza, eğitmenlerimize, değerli mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyor, müsabakalarda tüm sporcularımıza başarılar diliyorum.”
ÖĞRENCİLERİMİZ SPORTİF FAALİYETLERE BÜYÜK İLGİ DUYUYOR
Yeşil sahada renkli anlara sahne olan turnuvanın açılış seremonisinde konuşan Hayırda Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Kenan Çeliker, öğrencilerinin sportif faaliyetlere büyük ilgi duyduğunu ifade etti. Dernek Başkanı Çeliker, “Haydi Çocuklar Camiye Projesi kapsamında yürütülen çalışmalarda öğrencilerimizin spor yapma talepleri oldu bizde bu konuyu Şehitkamil Belediyemize ilettik. Sağ olsunlar Sayın Şehitkamil Belediye Başkanımız ve değerli çalışma arkadaşları bizleri kırmadılar ve bu anlamlı turnuvayı organize ettiler. Emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyor, öğrencilerimize başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.
Yeşil sahada organizasyonun ilk santra vuruşu öncesinde katılımcı ekiplerin takım kaptanları Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu’na teşekkür çiçeği takdim etti.
Haberler
BAŞKAN YILMAZ’DAN YKS ÖĞRENCİLERİNE DANIŞMANLIK DESTEĞİ
BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN AŞURE VE DONDURMA İKRAMI
BAŞKAN YILMAZ’DAN KUZEYŞEHİR’E YARDIM SEFERBERLİĞİ
ŞEHİTKAMİL’DE 10 TON KURUYEMİŞ İMHA EDİLDİ
ŞEHİTKAMİL BELEDİYESİNDEN AŞURE İKRAMI
BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN ÇARPICI AÇIKLAMALAR
KÖY TURNUVALARI, BÜYÜK HEYECANLA DEVAM EDİYOR
ŞEHİTKAMİL’DE, SOKAK HAYVANLARI İÇİN YOĞUN KATILIMLI PROTESTO
DONDURMA KARAVANI, ÇIKSORUT VE YEŞİLOVA’DAKİ ÇOCUKLARA MUTLULUK GÖTÜRDÜ
DENİZ KAMPI, ÖĞRENCİLERE UNUTULMAZ BİR GÜN YAŞATIYOR