FUTBOLDA LİDERLİĞİN DEĞİŞMEZ ADI ŞEHİTKAMİL

GOL FABRİKASI ŞEHİTKAMİL

Gaziantep futbolunun marka kulüplerinden Şehitkamil Belediyespor, amatör ruha ve alt yapılara verdiği önemin tescilini liglerde elde ettiği sonuçlarla gösteriyor. U19 ve U 17 liglerinde namaglûp unvanıyla, liderlik koltuğundan inmeyen yeşil – siyahlı genç kramponlar, maçlarda elde ettiği skorlarla da rakiplerine gözdağı vermeyi de ihmal etmiyor. Son olarak liglerde geride kalan haftada Gazikent Futbol Sahasında oynanan maçta rakibi Yeşilova Yıldız Spor Kulübünü 11-1’lik skorla geçen Şehitkamil Belediyespor U 19 Futbol takımının bu başarısını yeşil –siyahlı kulübün U 17 futbol takımı, rakibi Gazi Spor Kulübünü 8-0’lık skorla geçerek devam ettirdi. Bu sonuçlarla birlikte  BAL Liginde mücadelesine devam eden A takım da rakibi Elazığ Yurtbaşı Belediyespor’u 8-1’lik skorla geçince Şehitkamil haftayı plakayı yakalayarak 27 golle tamamlamasını bildi.

“ KADEMELİ EĞİTİM POGRAMLARIYLA BAŞARIYI SÜREKLİ KILACAĞIZ ”

Şehitkamil Belediyespor Kulüp Başkanı Musa Yıldız, alt yapı futbol liglerden elde edilen başarılar sonucunca yaptığı değerlendirmede; “Alt yapıda bu güne kadar uyguladığımız eğitim sistemiyle A Takımlara bir çok sporcu kazandırdık. 2013 yılı içerisinde daha sistemli bir organizasyon yaparak U 19 ve U 17 takımlarımızın yanı sıra 16 ve 14 yaş kategorilerinde liglere ve şampiyonalara katılma kararı aldık. Teknik ekibimiz sezonun start aldığı ilk günden bu yana hummalı bir şekilde bu konu üzerinde çalışmalarına devam ediyor. Şu anda U 19 ve U 17 liglerinde lideriz. Amacımız sezonu zirvede tamamlayarak Türkiye Şampiyonasına katılabilmek. Çok kısa bir zaman dilimi içerisinde start alacak U 16 ve U 14 liglerinde başarılı sonuçlar elde ederek 4 kategoride 4 şampiyonlukla sezonu tamamlamak istiyoruz” şeklinde konuştu.

Kulüp Başkanı Yıldız, elde edilen sonuçlardan dolayı alt yapıda görev yapan teknik ekibi ve sporcularını kutladığını ve yönetim olarak her zaman yanlarında olacaklarını sözlerine ekledi.